Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výberová komisia odporučila vymenovať za podpredsedu PMÚ Demčáka, získal vysoké hodnotenie

Proces výberu podpredsedu PMÚ sprevádza kritika.

26.4.2023 (SITA.sk) – Výberová komisia odporučila vymenovať za podpredsedu Protimonopolného úradu SR (PMÚ) Petra Demčáka. Ako informuje úrad, od výberovej komisie získal vysoké hodnotenie, jeho priemerné percentuálne ohodnotenie bolo na úrovni 86,57 %.

„Na základe hodnotenia výberová komisia odporučila predsedovi úradu predložiť vláde návrh na vymenovanie Petra Demčáka za podpredsedu úradu,“ uvádza PMÚ.

Peter Demčák už pritom v minulosti na PMÚ pôsobil. Zodpovedný bol za vyšetrovanie kartelových prípadov, vrátane vydávania rozhodnutí v správnom konaní. Takisto poskytoval právne poradenstvo pri posudzovaní a vyšetrovaní v jednotlivých prípadoch porušenia zákona. Vyštudované má právo na Univerzite Komenského v Bratislave. Jeho verejné vypočutie prebehlo 25. apríla.

Proces výberu podpredsedu PMÚ sprevádza kritika. Strana Sloboda a Solidarita ako aj predseda parlamentného výboru pre hospodárske záležitosti Peter Kremský (OĽaNO) vyzvali PMÚ zrušiť výberové konanie a zopakovať ho nanovo. Liberáli spochybňujú jeho transparentnosť a férovosť.

Kremskému prekáža, že do výberového konania sa prihlásil iba jeden uchádzač. „Je dôležité rozptýliť všetky pochybnosti a zopakovať výber,“ uviedol.

Viac k témam: Výberové konanie
Zdroj: SITA.sk – Výberová komisia odporučila vymenovať za podpredsedu PMÚ Demčáka, získal vysoké hodnotenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií