Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Opitý vodič prerazil oplotenie materskej školy v Trebaticiach, nafúkal viac ako dve promile (foto)

Okrem toho policajti zistili, že muž má aj právoplatne uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.

9.5.2024 (SITA.sk) – Oplotenie materskej školy v Trebaticiach v okrese Piešťany prerazil v utorok podvečer 38-ročný vodič Seatu Leon. Policajná hliadka mužovi po nehode namerala v dychu 2,29 promile.

Okrem toho policajti zistili, že muž, ktorý už bol za takýto skutok v minulosti riešený, má aj právoplatne uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá.

Vodič kamiónu v Hlohovci

„Dopravný policajt muža obvinil z prečinov ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a marenia výkonu úradného rozhodnutia. Teraz mu môže hroziť až dvojročné väzenie,“ informovala trnavská polícia.

Vodič je ďalej riešený v tzv. superrýchlom konaní a už onedlho sa postaví pred príslušného sudcu. Rovnako dopadol aj vodič kamiónu, ktorého v ten istý deň po príjazde do jednej zo spoločností v Hlohovci podrobili dychovej skúške pracovníci SBS.

Nafúkal vyše troch promile

Keďže nafúkal 3,19 promile, okamžite kontaktovali políciu. Hlohovskí policajti muža obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na policajné oddelenie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vyšetrovateľka kriminálnej polície vodiča obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Ako vodičovi z povolania mu, v zmysle zákona, môže hroziť strata slobody na 2 až 5 rokov.

Viac k témam: Alkohol za volantom, Dopravná nehoda, Opitý vodič, trnavská polícia
Zdroj: SITA.sk – Opitý vodič prerazil oplotenie materskej školy v Trebaticiach, nafúkal viac ako dve promile (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií