Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Wagnerovci nie sú pre Bielorusko nateraz hrozbou, tvrdí Demčenko

Hovorca ukrajinskej pohraničnej stráže však pripustil, že Bielorusko môže wagnerovcov využiť pre vážnejšie veci, napríklad na destabilizáciu situácie na hraniciach s Ukrajinou alebo inými štátmi.

16.7.2023 (SITA.sk) – Príslušníci ruskej žoldnierskej Wagnerovej skupiny, ktorí prišli na bieloruské územie, podľa hovorcu ukrajinskej pohraničnej stráže Andrija Demčenka nepredstavujú hrozbu pre Ukrajinu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Na území Bieloruska sú určité skupiny žoldnierov, ale nejde o masívne alebo rozsiahle nasadenie. Hovoríme o niekoľkých stovkách wagnerovcov… Tento počet nepredstavuje hrozbu pre Ukrajinu z hľadiska, že by mohli vytvoriť údernú skupinu,“ povedal Demčenko. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Hovorca ukrajinskej pohraničnej stráže však pripustil, že Bielorusko môže wagnerovcov využiť pre vážnejšie veci, napríklad na destabilizáciu situácie na hraniciach s Ukrajinou alebo inými štátmi. Demčenko dodal, že wagnerovci sú teraz najmenej sto kilometrov od hraníc s Ukrajinou a ich pohyb sledujú.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Wagnerovci nie sú pre Bielorusko nateraz hrozbou, tvrdí Demčenko © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií