Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Wagnerovci sa pravdepodobne chystajú do Afriky, Británia je presvedčená o ich pôsobení v miestnej armáde

Britský rezort obrany predpokladá, že táto žoldnierska armáda bude pôsobiť hlavne v Afrike.

16.7.2023 (SITA.sk) – Britské ministerstvo obrany je presvedčené, že v Rusku sa po období neistoty v posledných dňoch začala tvoriť dohoda o budúcnosti žoldnierskej Wagnerovej skupiny. Britský rezort obrany predpokladá, že táto žoldnierska armáda bude pôsobiť hlavne v Afrike. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na správu britského vojenského spravodajstva o vývoji vojny na Ukrajine.

„Ruský bezpečnostný aparát sa po vzbure Wagnerovej skupiny z 24. júna dostal do obdobia zmätkov a vyjednávaní. V posledných dňoch začala vznikať predbežná dohoda o budúcnosti skupiny,“ uviedlo ministerstvo obrany Veľkej Británie. Ruský rezort obrany 12. júla oznámil, že Wagnerova skupina odovzdala viac ako 2-tisíc kusov vojenskej techniky.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Najmenej malý kontingent wagnerovcov 15. júla pricestoval do tábora v Bielorusku. Medzitým niektoré sociálne médiá spojené s Wagnerovou skupinou obnovili svoje aktivity a ich správy sa orientujú na pôsobenie wagnerovcov v Afrike.

„Vzhľadom na nedávne vyjadrenia ruských predstaviteľov je ruský štát pravdepodobne pripravený akceptovať ašpirácie Wagnerovej skupiny na zachovanie rozsiahlej prítomnosti na tomto kontinente,“ uviedla britská vojenská spravodajská služba.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Wagnerovci sa pravdepodobne chystajú do Afriky, Británia je presvedčená o ich pôsobení v miestnej armáde © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií