fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Američania pošlú Ukrajincom ďalšie systémy HIMARS, ktoré spôsobili zmenu na bojisku

Povedal to v stredu americký minister obrany Lloyd Austin.

Máte tip? napíšte nám mailom

20.7.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty americké pošlú Ukrajine ďalšie štyri raketové systémy HIMARS. Budú súčasťou balíka bezpečnostnej pomoci, ktorú oficiálne zverejnia v neskoršej časti tohto týždňa. Povedal to v stredu americký minister obrany Lloyd Austin. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„V neskoršej časti tohto týždňa uvoľníme ďalší prezidentský balík zbraní, munície a vybavenia pre Ukrajinu. Zahŕňať bude ďalšie štyri moderné raketové systémy HIMARS, ktoré Ukrajinci využívajú efektívne a ktoré spôsobili zmenu na bojisku,” povedal šéf amerického rezortu obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Súčasťou nasledujúceho balíka bezpečnostnej pomoci bude „ďalšia munícia pre salvové raketomety a pre delostrelectvo,” konštatoval Austin.

Viac k témam: raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Američania pošlú Ukrajincom ďalšie systémy HIMARS, ktoré spôsobili zmenu na bojisku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií