fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko dodalo na Ukrajinu húfnice Zuzana 2. Naď je presvedčený, že vďaka našim systémom sa podarí zachrániť množstvo životov

Dodanie na základe kontraktu na komerčný predaj uzatvorili v júni tohto roku.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo obrany SR (MO SR) potvrdzuje, že ukrajinská strana si prevzala prvé kusy z ôsmich samohybných húfnic Zuzana 2, ktoré sa Slovensko prostredníctvom štátnej akciovej spoločnosti Konštrukta Defence patriacej pod rezort obrany zaviazalo dodať Ukrajine na základe kontraktu na komerčný predaj uzatvoreného v júni tohto roku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pomoc Ukrajine

„Na základe uzatvorenej obchodnej zmluvy si ukrajinská strana prevzala prvé štyri kusy 155mm samohybnej kanónovej húfnice Zuzana 2,“ potvrdil riaditeľ štátnej akciovej spoločnosti Konštrukta Defence Alexander Gurský.

Podľa ministra obrany SR Jaroslava Naďa (OĽaNO) sa aj s prispením uzavretia tohto kontraktu Slovensko zaradilo medzi krajiny, ktorých pomoc je pre Ukrajinu najviac citeľná.

Záchrana životov

„Dialóg s ukrajinskými partnermi je pravidelný, intenzívny a vedený tak, aby bola naša pomoc pre Ukrajinu čo najefektívnejšia, najadresnejšia a v konečnom dôsledku život zachraňujúca. Pretože to je naším primárnym cieľom, prispieť k záchrane čo najväčšieho počtu životov a pomôcť našim ukrajinským priateľom zastaviť toto bezdôvodné a bezbrehé krviprelievanie,“ povedal minister Naď.

Prečítajte si tiež:
Takto sa to nerobí, pustil sa Heger do Čechov v súvislosti s kontrolami na hraniciach

Ako ďalej dodal minister Naď, slovenské húfnice budú pre ukrajinské ozbrojené sily prínosom, keďže delostrelecké systémy sú v rámci prebiehajúceho konfliktu na Ukrajine kľúčovým prvkom bojovej podpory a sú využívané v širokom spektre operácií.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Delostrelecká technika Zuzana, Húfnice Zuzana 2, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko dodalo na Ukrajinu húfnice Zuzana 2. Naď je presvedčený, že vďaka našim systémom sa podarí zachrániť množstvo životov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií