fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Boris Kollár odmieta meniť koaličnú zmluvu. Buď bude platiť táto alebo rovnaká nová, vyhlásil

Novými poslancami klubu Sme rodina majú byť podľa šéfa hnutia Sme rodina Romana Tabak, Ján Krošlák a Jozef Šimko.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.7.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda koaličného hnutia Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár trvá na koaličnej zmluve, ktorá bola členmi súčasnej vládnej koalície pôvodne vyrokovaná. Uviedol to pre spravodajskú televíziu Ta3 s tým, že zmluva sa podľa neho otvárať nebude.

„Žiadna koaličná zmluva sa meniť nebude. Môže platiť táto, ktorá je, alebo rovnaká nová. Tam sú všetky veci vyrokované, definované. Nič sa meniť nebude,“ zdôraznil Kollár.

Zároveň povedal, že strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá v stredu (6. júla) vypovedala koaličnú zmluvu, si nemôže nárokovať post predsedu parlamentu, pretože má menej poslancov ako Sme rodina.

„SaS má 19 a Sme rodina má 20,“ dodal Kollár s tým, že novými poslancami klubu Sme rodina majú byť Romana Tabak, Ján Krošlák a Jozef Šimko.

Viac k témam: Koaličná kríza, Koaličná zmluva
Zdroj: Webnoviny.sk – Boris Kollár odmieta meniť koaličnú zmluvu. Buď bude platiť táto alebo rovnaká nová, vyhlásil © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií