fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Britský premiér Johnson udelil ukrajinskému prezidentovi Zelenskému Cenu Sira Winstona Churchilla

Volodymyr Zelenskyj si ocenenie váži a poznamenal, že je to pre neho „mimoriadna pocta“.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.7.2022 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson udelil ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému známu Cenu Sira Winstona Churchilla. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na Twitter dosluhujúceho predsedu vlády Spojeného kráľovstva.

Johnson poctil Zelenského spomenutým ocenením za líderstvo a neuveriteľnú odvahu, vzdor a dôstojnosť tvárou v tvár Putinovej barbarskej invázii, uvádza sa vo vyhlásení.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zelenskyj si ocenenie váži a poznamenal, že je to pre neho „mimoriadna pocta“.

„Toto ocenenie by bolo nemožné, keby celý ukrajinský ľud nepovstal na obranu slobody pred tyraniou, ktorá sa nás snaží vrátiť do najhoršieho. Ukrajina a celá Európa si vždy budú pamätať tých, ktorí bez váhania prišli na pomoc našim ľuďom a samotnej myšlienke slobody. Demokracie sveta sú schopné zastaviť akúkoľvek tyraniu,“ skonštatoval ukrajinský prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Cena Sira Winstona Churchilla, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Britský premiér Johnson udelil ukrajinskému prezidentovi Zelenskému Cenu Sira Winstona Churchilla © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Švédsko a Fínsko v máji požiadajú o vstup do NATO, tvrdia médiá z oboch severských krajín
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií