fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bude Čaputová opätovne kandidovať do funkcie prezidentky? Uvedomuje si pokles svojej popularity a priznala aj chybu

Čaputová uviedla, že jej popularita klesá prirodzene a zaujíma sa, ako ju občania hodnotia. Deficit cíti v zrozumiteľnosti a jasnosti vyjadrení.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.6.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová sa teraz nerozhoduje, či bude, alebo nebude opätovne kandidovať do funkcie hlavy štátu. „Je na to ešte čas. Toto rozhodnutie som ešte neurobila a ani sa tým nezaoberám,“ vyhlásila prezidentka v televízii TA3 v relácii V politike. Uviedla, že nechce svoju prácu vykonávať ako kampaň a zdôraznila, že má slúžiť Slovensku.

Čaputová uviedla, že jej popularita klesá prirodzene a zaujíma sa, ako ju občania hodnotia. Deficit cíti v zrozumiteľnosti a jasnosti vyjadrení. Vzhľadom na všetky krízy podľa hlavy štátu frustrovaní ľudia nerozmýšľajú, kto za čo môže a aké kompetencie má vláda a prezidentka. Poznamenala, že jej úlohou je vysvetľovať právomoci vlády či prezidentky.

Čaputová si priznala chybu, ktorú urobila pri vyznamenaní členov Bielej légie. K otázke, či vníma, že pribúdajú útoky voči nej a že ľudia skandovali aj nadávky voči nej, Čaputová podotkla, že si nerobila porovnanie. Najviac sa jej však dotýkajú klamstvá a neoprávnená kritika, že slúži cudzej moci.

Viac k témam: Prezidentka SR, Prezidentské voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Bude Čaputová opätovne kandidovať do funkcie prezidentky? Uvedomuje si pokles svojej popularity a priznala aj chybu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Fico podľa Hegera štve Slovákov proti Ukrajincom, šíri zúrivosť a sľubuje nemožné
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií