fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Budeme mať vážny problém, ak nepodporíme požiadavky zdravotníkov na zvyšovanie platov, varuje Čaputová

Minister Lengvarský prezidentke predostrel návrh na zvýšenie platov zdravotníckemu personálu ako aj lekárom a zdravotným sestrám.

Máte tip? napíšte nám mailom

12.7.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová vníma požiadavky lekárov na bezodkladné navýšenie miezd za veľmi opodstatnené.

Podľa jej slov minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský predostrel návrh akým spôsobom v rôznych variantoch by malo dôjsť k zvýšeniu miezd jednak zdravotného personálu, ale aj lekárov a zdravotných sestier.

Aktuálne majú o zvýšení platov prebiehať rokovania. Agentúru SITA o tom informovala prezidentka.

Pokiaľ nevyšleme jasný a hmatateľný signál k personálnej stabilizácii v podobe zvýšenie miezd našim zdravotníkom, tak budeme mať vážny problém. Medzitým bol COVID, množstvo ľudí je vyhorených, unavených a odchádza z tohto sektoru. Takže ich požiadavky považujem za absolútne legitímne a správne,” uviedla Čaputová, s tým, že minister zdravotníctva by mal mať tento týždeň rokovania s predstaviteľmi zdravotníkov.

Viac k témam: Lekári, Prezidentka SR, zvyšovanie miezd
Zdroj: Webnoviny.sk – Budeme mať vážny problém, ak nepodporíme požiadavky zdravotníkov na zvyšovanie platov, varuje Čaputová © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií