Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bývalý prezident Gašparovič je z výsledkov sklamaný, no nie prekvapený. Korčok je podľa neho útočný

Gašparovič je súčasne toho názoru, že by mal do kampane aktívne vstúpiť aj predseda vlády Robert Fico.

24.3.2024 (SITA.sk) – Bývalý prezident SR Ivan Gašparovič z výsledkov volieb nie je prekvapený, je však sklamaný. Uviedol to v rozhovore pre televíziu TA3. Gašparovič, ako sociálny demokrat, volil Petra Pellegriniho. Podľa neho je Ivan Korčok na rozdiel od Pellegriniho útočný.

Skritizoval koalíciu

„Korčok bol útočný celý čas. Pellegriniho spomínal stále negatívne. Pellegrini jeho nespomenul ani raz,“ uviedol bývalý prezident. Koalícia podľa Gašparoviča v súvislosti s účasťou občanov vo voľbách nebola vôbec aktívna.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

„Opozícia robila meetingy a pokračujú v tom ďalej. Koalícia akoby sedela a spoliehala sa na ukazovatele a nerobila pravú kampaň tak, ako by mala,“ myslí si Gašparovič, podľa ktorého koalícii neostáva nič iné, len s takouto kampaňou začať, pretože Korčok je v tomto vo výhode.

Do kampane by mal vstúpiť premiér Fico

„Pellegrini musí robiť všetko preto, aby sa z tohto dostal. Korčokovi stačí, keď to bude udržovať,“ dodal bývalý prezident. Gašparovič je súčasne toho názoru, že by mal do kampane aktívne vstúpiť aj predseda vlády Robert Fico (Smer-SD), keďže je koaličným partnerom Pellegriniho. Nesúhlasí tiež so stratégiou Korčoka, že prezident by mal byť protiváhou vlády.

„Korčok nemôže vytvoriť atmosféru pokoja, ak bude postupovať tak, že nebude komunikovať s Ficom alebo s ministrom zahraničných vecí. To proste nejde,“ uzavrel Gašparovič.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezidentské voľby na Slovensku 2024 (fotografie)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Volebná noc 1. kola prezidentských volieb na Slovensku 2024 (fotografie)

Viac k témam: Bývalý prezident, Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Prezidentské voľby na Slovensku 2024, Výsledky
Zdroj: SITA.sk – Bývalý prezident Gašparovič je z výsledkov sklamaný, no nie prekvapený. Korčok je podľa neho útočný © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií