fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dobrý festival sa teší veľkej obľube, napriek tomu nad ďalším ročníkom visí otáznik

Máte tip? napíšte nám mailom

Prvýkrát nepršalo, no organizátorov trápilo niečo iné…

Dobrý festival už deväť rokov robí radosť ľuďom z Prešova a jeho okolia. 17. – 18. júla tohto roka sa na festival prišlo zabaviť tisíce ľudí, ktorí si nenechali ujsť bohatý program nie len hudby, ale aj dobrej zábavy. V areáli na Delni sa na rozľahlom priestranstve nachádzalo niekoľko pódií, atrakcií pre deti a dospelých s hojnou ponukou jedál a nápojov. Organizátori však museli riešiť niekoľko menších nepríjemností, ktoré súvisia s ďalším pokračovaním festivalu.

Dobrý festival

 

Festival na hlavnom pódiu otvorili v piatok folklóristi z PUĽSu, ktorí svoje vystúpenie vyšperkovali do bodky a festival otvorili skvelým vystúpením. Za nimi nasledovali Žobráci, a po nich už očakávaná legenda Richard Muller, ktorý so svojou kapelou rozospieval celé publikum. Hity ako 2. líšky, Srdce jako Kníže Rohan, Po schodoch či Cigaretka na dva ťahy, spustili lavínu zimomriavok na tele viacerých fanúšikov. Chiki liki tu-a určite poznáš najmä kvôli songu Láska moja de si, no verní si pamätajú aj songy Ďakujem, Monte Carlo či Kristína. Na zastrešenom pódiu, ktorý organizátori pomenovali Šariš dobrá piváreň, lákali divákov také zvučné mená, ako Satin Lead, Big Black Beat, Karpina či Nocadeň. Pre rockových fanúšikov bolo pripravené Rockové pódium, na ktorom zavítal v piatok Robo Mikla či Marián Grexa so svojou kapelou Grexabat. Rockerom a metalistom prišli zahrať aj zahraničné kapely Torr z Česka a Psilocybe larvae z Ruska.

Prečítajte si tiež:
Klip, na ktorý len tak ľahko nezabudnete.

Veľkú obľubu mal medzi návštevníkmi aj tanečný stan, ktorý svoj program spustil vo večerných hodinách vystúpením zoskupenia N3O akustika. Program pokračoval skoro až do ranných hodín a predstavil sa v ňom Olis Bakulu + Slight, B-COMPLEX, Duall a zavŕšili ho Opex & CTB. Návštevníci počas oboch dní mohli sledovať filmy v Cinema Tent alebo sledovať dobrých bojovníkov, ktorí predviedli svoje bojové umenia v Aikide, Teakwon-de, karate, kickboxe a mnoho ďalších. V detskom kútiku sa deti vyhrali na atrakciách a vyskúšali si maľovanie na tvár, zdobenie muffinov, zónu lezenia, paintball zónu či balónovú show.

13493645_10208473482548320_630862660_o
Festival v Prešove privítal davy ľudí

V sobotu sa na hlavnom stage predviedla Michaella, ktorá predstavila aj svoj nový song Tak to chcem. Za ňou na ľudovú nôtu zahrali Kandráčovci, ktorým robila spoločnosť mladá speváčka Tereza Mandzáková. Kandráčovci do svojho repertoára pridali aj ukrajinské či ruské ľudové piesne, ale aj známe hity, ako Dva duby, Na kostolnej veži či Včielka. Po nich patril hlavný stage Katke Knechtovej, ktorá si s piesňou Ráno struhla duet aj na koncerte IMT Smile, práve s Ivanom Táslerom. Členovia headlinera sobotného večera IMT Smile zaspievali davu ľudí, ktorí sa špeciálne na ich vystúpenie prišli pozrieť, staršie i novšie hity. Kapela mala mať pôvodne spoločné vystúpenie s Petrom Lipom, no tomu choroba neumožnila prísť. Festival na hlavnom pódiu zavŕšila kapela Helenine oči so svojimi rytmickými hitmi, ktorá svoj koncert ukončila tradičnou “skákačkou”, songom Spolupráca.

Prečítajte si tiež:
Cristiano Ronaldo, J-LO, Akon, Momo, Shaggy, David Luiz a ďalší v jednom songu! Nemožné? Pozri sa!

V stánku Šariš dobrá piváreň vystúpili v sobotu kapely Oplan, Sanchez Amsterdam, Elevenhill, Korben Dallas a Edo Klena. Rockové pódium potešilo publikum kapelami Gloom, Doomas, Lunatic Gods, Ester – Rasťo Lendacký a Ramchat. V tanečnom stane sa predstavili Blazey Funkjakers, Le Babar, Im Cyber, LTJ BUKEM + Mc Stamina, B2L + GAPA SAX a celý hudobný festival ukončil okolo pol piatej Arnosht. V stánku Cinema Tent vystúpila Katka Koščová.

Katarína Koščová na Dobrom Festivale 2016
Katarína Koščová na Dobrom Festivale 2016

Atmosféra na festivale bola naozaj skvelá. Ľudia sa bavili, skúmali atrakcie, užívali pekný, takmer letný deň. Festivalové leto na východnom Slovensku sa inak ako Dobrým festivalom s dobrou hudbou nemohlo ani otvoriť Festival, ktorý je z roka na rok lepší a lepší sa nezaobišiel bez menších komplikácií, ktoré sa týkali najmä komunikácii medzi organizátormi s mestom.

Dobrý Festival 2017 s otáznikom!

Organizátori by v tradícii chceli pokračovať, no verejnosť aj novinárov informovali o nie jednoduchej spolupráci s mestom, ktoré im podľa ich slov robilo zbytočné komplikácie. Organizátorov trápi aj neistota v uzatvorení nájomnej zmluvy s mestom na ďalšie obdobie. Dúfajme, že si priateľských ľudí, skvelých hudobníkov, výbornú organizáciu a atrakcie, ktoré bavili ľudí, budeme môcť vychutnať aj ďalší rok. Budeme sledovať, či sa ďalší ročník festivalu bude konať pri rodisku viacerých hudobných talentov, pri Prešove, alebo sa organizátori rozhodnú kvôli okolnostiam porušiť tradíciu.

 

 

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií