fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Eurokomisia zakázala prepravu ruských sankcionovaných tovarov cez územie EÚ po železnici, dôvodom je kontrola obchodných tokov

Preprava sankcionovaného vojenského vybavenia a tovarov, ktoré je možné použiť pre vojenské účely, je zakázaná bez ohľadu na spôsob dopravy.

Máte tip? napíšte nám mailom

14.7.2022 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) oznámila, že ruské tovary sa môžu cez územie Európskej únie prepravovať do ruskej Kaliningradskej oblasti cestnou dopravou, ale nie po železnici. Moskva sa už skôr vyjadrila, že očakáva pokrok v diskusiách s EÚ o doprave tovarov do ruskej enklávy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Komisia zdôrazňuje dôležitosť monitorovania obchodných tokov medzi Ruskom a Kaliningradskou oblasťou … aby sa zabezpečilo, že sankcionovaný tovar nevstúpi na colné územie únie,” konštatovala EK.

Dodala, že preprava sankcionovaného vojenského vybavenia a tovarov, ktoré je možné použiť pre vojenské účely, je zakázaná bez ohľadu na spôsob dopravy. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: Cestná preprava, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Eurokomisia zakázala prepravu ruských sankcionovaných tovarov cez územie EÚ po železnici, dôvodom je kontrola obchodných tokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií