fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska únia chystá proti Rusku balíček šesť a pol, Borrell priblížil najdôležitejšie opatrenie v najnovšom pláne

Ide o najvýznamnejšie opatrenie v rámci čiastočného plánu na ďalšie obmedzenie financovania ruskej armády pre jej vojnu na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ministri zahraničných vecí Európskej únie v pondelok diskutujú o zákaze dovozu ruského zlata. Ide o najvýznamnejšie opatrenie v rámci čiastočného plánu na ďalšie obmedzenie financovania ruskej armády pre jej vojnu na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šéf európskej diplomacie Josep Borrell sa vyjadril, že zákaz ruského zlata je „najdôležitejším“ opatrením v najnovšom pláne, ktorý sa prevažne sústreďuje na „zlepšenie implementácie už existujúcich sankcií“. Európska únia schválila šesť balíkov sankcií proti Rusku. Najnovšie opatrenia nazývajú „balíčkom šesť a pol“. Informuje o tom britský web The Guardian.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Zlato
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia chystá proti Rusku balíček šesť a pol, Borrell priblížil najdôležitejšie opatrenie v najnovšom pláne © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií