fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Eurovízia sa budúci rok bude organizovať v Liverpoole, Británia hostila súťaž už osemkrát

Organizátori už skôr oznámili, že podujatie sa pre pokračujúcu ruskú vojnu nemôže uskutočniť v tohtoročnej víťaznej krajine, teda na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.10.2022 (Webnoviny.sk) – Pesničková súťaž Eurovízia sa na budúci rok uskutoční v anglickom meste Liverpool. Organizátori už skôr požiadali Spojené kráľovstvo, aby zorganizovalo podujatie namiesto Ukrajiny, ktorá súťaž nemôže usporiadať pre pokračujúcu vojnu rozpútanú Ruskom. Liverpool, odkiaľ pochádzala slávna kapela The Beatles, v britskom mikrosúboji o pridelenie dejiska napokon zvíťazil pred Glasgowom. Finále Eurovízie sa bude konať 13. mája 2023.

Ukrajina sa ako tohtoročný víťaz vďaka zoskupeniu Kalush Orchestra, ako je zvykom, automaticky kvalifikuje do finále, spolu s takzvanou Veľkou päťkou, ktorú tvoria Francúzsko, Nemecko, Španielsko, Veľká Británia a Taliansko.

Británia hostila Eurovíziu už osemkrát, čo je najviac spomedzi všetkých krajín, pričom štyrikrát prevzala hostiteľské povinnosti za iné krajiny – v roku 1960 za Holandsko, v roku 1963 za Francúzsko, v roku 1972 za Monako a v roku 1974 za Luxembursko. Zatiaľ naposledy sa súťaž na britskom území konala v roku 1998 v Birminghame.

Viac k témam: Eurovízia, Kalush Orchestra
Zdroj: Webnoviny.sk – Eurovízia sa budúci rok bude organizovať v Liverpoole, Británia hostila súťaž už osemkrát © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Dominika Mirgová naspievala skladbu so svojím otcom, prosí v nej: Zober ma tam!
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií