fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Eurovízia sa budúci rok uskutoční vo Veľkej Británii, nakoľko u víťazov na Ukrajine stále prebieha vojna

Organizátori už skôr oznámili, že podujatie sa pre pokračujúcu ruskú vojnu nemôže uskutočniť vo víťaznej krajine, teda na Ukrajine.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.7.2022 (Webnoviny.sk) – Pesničková súťaž Eurovízia sa na budúci rok uskutoční vo Veľkej Británii. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého to potvrdili organizátori. Už skôr pritom oznámili, že podujatie sa pre pokračujúcu ruskú vojnu nemôže uskutočniť vo víťaznej krajine, teda na Ukrajine.

Brit skončil na druhom mieste

Keďže britský zástupca Sam Ryder skončil na druhom mieste za ukrajinským Kalush Orchestra, začali organizátori rokovania s BBC.

Ďakujeme našim partnerom z BBC za solidaritu,“ uviedol šéf ukrajinského verejnoprávneho vysielateľa UA:PBC Mykola Černotytskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

UA: PBC bude spolupracovať s BBC na ukrajinských prvkoch pre šou.

Som si istý, že spoločne dokážeme tomuto podujatiu pridať ukrajinského ducha a znovu zjednotíme celú Európu okolo našich spoločných hodnôt mieru, podpory a oslavy diverzity a talentu,“ skonštatoval ďalej Černotyckyj s tým, že i keď sa súťaž nebude konať na Ukrajine, bude na podporu Ukrajiny.

Záujem hosťovania prejavilo viacero miest

Zatiaľ podľa BBC nie je jasné, ktoré mesto bude súťaž hostiť, no záujem podľa neho prejavili napríklad Glasgow alebo Manchester. Veľká Británia má viacero miest, ktoré disponujú vhodnými arénami, ubytovaním a medzinárodnými dopravnými spojeniami.

Prečítajte si tiež:
Muž v nemeckom Illerkirchbergu napadol dve dievčatá, jedno po útoku zomrelo a druhé je v nemocnici

V hre by okrem iných mohli byť aj Leeds, Liverpool, Newcastle, Birmingham, Aberdeen, Londýn, Brighton, Bristol, Belfast alebo Cardiff. Výberový proces, v ktorom budú musieť uchádzači potvrdiť, že majú vhodné zariadenia, sa začne už tento týždeň.

Británia hostila Eurovíziu už osem krát

Ukrajina sa však ako tohtoročný víťaz, ako je zvykom, automaticky kvalifikuje do finále, spolu s takzvanou Veľkou päťkou, ktorú tvoria Francúzsko, Nemecko, Španielsko, Veľká Británia a Taliansko.

Británia hostila Eurovíziu už osemkrát, čo je najviac spomedzi všetkých krajín, pričom štyrikrát prevzala hostiteľské povinnosti za iné krajiny – v roku 1960 za Holandsko, v roku 1963 za Francúzsko, v roku 1972 za Monako a v roku 1974 za Luxembursko. Zatiaľ naposledy sa súťaž na britskom území konala v roku 1998 v Birminghame.

Viac k témam: Eurovízia, Kalush Orchestra, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajina, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Eurovízia sa budúci rok uskutoční vo Veľkej Británii, nakoľko u víťazov na Ukrajine stále prebieha vojna © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií