fbpx
Hudba – liečiteľ starostí

Hudba – liečiteľ starostí

Stalo sa Vám už niekedy, že ste boli v depresii a nemali ste chuť komunikovať s okolitým svetom ? Skúste si spomenúť na to, aké boli vtedy Vaše myšlienky. Mysleli ste na problém? Na jeho riešenie? Či ste ho odignorovali so slúchadlami v ušiach? Hudba spojuje ľudí a dokáže upokojiť a vyriešiť všetky problémy. Len sa musíte uistiť, že ju počúvate správne.

Hudba sprevádzala ľudí už odjakživa.

Tešila, liečila, chránila. V dnešnej dobe však tomu nie je inak, skôr naopak – hudba je dnes takmer najväčším darom pre celý svet. Nielen preto, že sa nám páčia melódie piesní, ale hlavne kvôli tomu, že na nás pôsobí ukľudňujúco a dokážeme sa pri nej sústrediť. Niektorí s hudbou pracujú, iní pri nej premýšľajú, ďalší pri nej zaspávajú.. Hudba nám prospieva vždy, keď to potrebujeme.. no čo ak nepomáha ?

Hudba_Je_Liek

Ak chcete, aby Vám hudba naozaj pomáhala, musíte čo najviac vymazať z hlavy problém, ktorý Vás trápi. Urobte si pohodlie a sústreďte sa iba na Vaše obľúbené piesne – ich melódie, texty a harmóniu.. až potom pocítite, ako všetky Vaše starosti slabnú.

Každému z nás však pomáha niečo iné.. a hudba nie je jediným liekom na naše problémy. Je však obrovským darom pre každého z nás a za tento dar sme všetci nesmierne vďační. Nezabúdajte však ani na ostatné svoje koníčky, na priateľov a na rodinu.

Keď sa máte komu vyrozprávať, hudba je len malým pomocníkom na tejto ceste k bezstarostnému životu. Ale vždy, keď budete mať chvíľu času – spomeňte si na hudbu, na chvíľu vypnite a preneste sa do bezstarostného sveta, ktorý nám zatiaľ zostáva uzamknutý.

Článok nám zaslal: ZUBKO 

Prečítajte si aj: [button_link size=”medium” src=”http://klocher.cz/hudba-na-ucenie-budete-prekvapeni/”]Vplyv hudby na učenie[/button_link]

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Aless a Ego v spoločnej skladbe "Posúvam sa" z raperkinho albumu 17!
Google+ Linkedin
Klocher

Autor:

Magazín, ktorý tvoríme spolu