Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Incident s „Hrobárom“ od sátorovcov a sudkyňou Záleskou neskončí disciplinárnym návrhom, Mazák povedal dôvod

Generálna prokuratúra ešte v máji informovala, že preverí postup sudkyne vo veci obžalovaného „Hrobára“, pretože údajne napriek jeho opakovanej žiadosti neprerušila pojednávanie, aby si mohol aplikovať inzulín, čo viedlo k jeho kolapsu.

3.7.2023 (SITA.sk) – Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák nepodá na základe podnetu príbuzných obžalovaného Lehela Horváth disciplinárny návrh proti sudkyni Špecializovaného trestného súdu Pamele Záleskej. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa rady Veronika Muller.

„Na ostatnom zasadnutí súdnej rady, konanom v júni 2023, sa výpoveďami prítomných osôb, konkrétne členov senátu, asistentky, prokurátora, príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže a listinnými dôkazmi ako zápisnica z hlavného pojednávania a lekárska správa jednoznačne preukázalo, že predsedníčka senátu počas hlavného pojednávania vo veci obžalovaného Lehela H. neporušila žiadnu zákonnú povinnosť vo vzťahu k zdravotnému stavu tohto obžalovaného, najmä pokiaľ išlo o podanie inzulínu, a teda neporušila ani povinnosti sudkyne. Podnet bol preto vyhodnotený ako neopodstatnený v celom rozsahu,“ uviedla Muller.

Predseda súdnej rady sa podľa hovorkyne týmto rozhodnutím stotožnil so závermi predsedu Špecializovaného trestného súdu, ktorý z rovnakých dôvodov nepodal disciplinárny návrh proti menovanej sudkyni.

Generálna prokuratúra ešte v máji informovala, že preverí postup sudkyne vo veci obžalovaného „Hrobára“ zo zločineckej skupiny sátorovcov, Lehela Horvátha. Sudkyňa totiž podľa medializovaných informácií údajne napriek jeho opakovanej žiadosti neprerušila pojednávanie, aby si mohol aplikovať inzulín, čo viedlo k jeho kolapsu.

Viac k témam: Cukrovka, Disciplinárne konanie, Sátorovci, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Incident s „Hrobárom“ od sátorovcov a sudkyňou Záleskou neskončí disciplinárnym návrhom, Mazák povedal dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií