fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kapela Inotaj predstavila svoj nový singel Zima

Máte tip? napíšte nám mailom

Kapela Inotaj vydáva von druhý singel z ich debutového albumu Eva. Tematicky ladená pieseň poteší predovšetkým tých, ktorí zimné obdobie prežívajú s väčšími ťažkosťami ako väčšina ľudí a pre ktorých bude chytľavý refrén dokonalým vystihnutím nekonečného čakania na jar.

Chytľavá pieseň s vtipným textom s nadhľadom vyjadruje pocit, ktorý množstvo ľudí zažíva každý deň od konca jesene až do začiatku jari. “Zima je jedna z prvých piesní, ktorú som napísal v slovenčine, ešte dávno pred vznikom tejto kapely. Pamätám si ako som na Trnavskom mýte čakal na električku asi pol hodiny kompletne premrznutý a zrazu som dostal nápad na ten refrén. Kým som prišiel domov mal som hotovú celú pesničku,” hovorí spevák kapely Viktor Milosavljevič. “Roky som ju hrával sám s gitarou na žúroch a chatách a vždy mala obrovský úspech. Po pár rokoch si už všetci v mojom okolí každý rok v zime spievali ten refrén a keď sme dali dokopy Inotaj vedel som, že si ju chcem zahrať s celou kapelou,” dodal Viktor.

Prečítajte si tiež:
Daniel Bančanský, známy tiež ako BASTA FIX, prichádza s beatboxovým coverom

06

Pesničku zaranžovali do novej podoby spolu s gitaristom Marekom Hradským a spolu s otatnými pesničkami nahrali v SMT štúdiu a vydali na debutovom albume Eva, ktorý vyšiel minulý rok v Novembri. Nahrávku mixoval Boris Vereš z Fullframe Studio a o mastering sa postaral Boris Sodoma z HighFive Mastering. Teraz ju vydávajú ako druhý singel spolu s jednoduchým videom z krásnych Vysokých Tatier.

Na margo klipu členovia kapely dodávajú: “Zima v meste je peklo. Všetko je špinavé, zašednuté a mokré a celý deň je tma. O tom je nakoniec aj tá skladba. V horách je to však o niečom inom. Keď človek vylezie na ten kopec a tam naňho zasvietli slnko, to je tá pravá rozprávková zima. Tak sme sa rozhodli natočiť to video v Tatrách, kde bolo krásne, pretože sme si mysleli, že ten kontrast by vo výsledku mohol byť celkom vtipný”. Výlet do Tatier si urobili počas turné k aktuálnemu albumu, kde vystúpili spolu s kapelou Horehigh, ktorá sa tiež objavuje v niekoľkých záberoch.

Inotaj je indie-popové trio z Bratislavy hrajúce piesne balansujúce na jemnej hranici medzi popom a nie-popom, koktejl zmiešaný zo syňťákov, klavírov, gitár a dôvtipných slovenských textov, ktoré majú čo povedať. Album Eva od skupiny Inotaj si môžete vypočuť na Spotify a Deezeri alebo zakúpiť na ich stránkach. Najbližšie sa predstavia poľskému publiku v Krakowe, kde vystúpia s ďalšou slovenskou kapelou Millhouse a na jar plánujú ďalšie koncerty vo viacerých slovenských mestách.

Prečítajte si tiež:
Respot, Mravec a Shomi sa stretli v spoločnom klipe Nevieš kedy

Album Eva – inotaj.bandcamp.com
– bit.ly/inotaj-eva-spotify
– bitl.ly/inotaj-eva-deezer

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií