fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koaličná kríza nemôže paralyzovať štát, Čaputová navrhla Hegerovi výmenu dvoch ministrov (video)

Prezidentka Zuzana Čaputová očakáva skoré vyriešenie súčasnej koaličnej krízy.

Máte tip? napíšte nám mailom

22.7.2022 (Webnoviny.sk) – Krízy nesmú paralyzovať štát a ten musí fungovať ďalej. Uviedla to v piatok po stretnutí s predsedom vlády Eduardom Hegerom (OĽaNO) prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Kroky na stabilizáciu vlády

Jednou z tém ich rozhovoru bola práve koaličná kríza spôsobená vypovedaním koaličnej zmluvy stranou Sloboda a Solidarita. Hlava štátu sa premiéra konkrétne pýtala, aké kroky podnikne pre to, aby zabezpečil stabilitu vlády.

„Je jasné, že kríza neprišla zo dňa na deň,“ povedala Čaputová s tým, že príčina krízy bola identifikovaná pomerne presne. Zároveň pripomenula, že ide už o druhú koaličnú krízu v priebehu dvoch rokov od parlamentných volieb.

Výmena ministrov

Súčasná kríza sa podľa prezidentky deje v kontexte iných kríz, ako napríklad inflačná, bezpečnostná, energetická alebo pandemická.

Jednou z možných alternatív riešenia krízy je podľa hlavy štátu výmena ministrov. „Vonkajšie krízy si nevyberáme, za tie vnútorné ale zodpovedáme. A za vládnu krízu v plnom rozsahu zodpovedá vláda,“ dodal prezidentka Čaputová s tým, že očakáva jej skorá vyriešenie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prečítajte si tiež:
Lipšic v súvislosti s paragrafom 363 kritizuje Žilinku, zameral sa na dôkaznú situáciu

Viac k témam: Koaličná kríza, Koaličná zmluva, Minister financií SR, Minister hospodárstva SR, Premiér Slovenskej republiky, Prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Koaličná kríza nemôže paralyzovať štát, Čaputová navrhla Hegerovi výmenu dvoch ministrov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií