fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Macron urobil niekoľko zmien vo vláde, vymenoval viacerých nových ministrov

Macron vymenil štyroch členov vlády.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.7.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron v pondelok urobil zmeny vo svojom vládnom kabinete. Snaží sa tak prispôsobiť sa novej politickej realite po parlamentných voľbách, v ktorých jeho centristická aliancia nezískala väčšinu v Národnom zhromaždení.

Traja ministri si neobhájili kreslá

Zmena, ktorá sa odohrala šesť týždňov po tom, ako Macron menoval novú predsedníčku vlády Elisabeth Borne, je čiastočne výsledkom pravidiel, ktoré Macron a francúzski prezidenti pred ním stanovili pred parlamentným hlasovaním, a teda, že vo vládnych postoch zostanú len ministri, ktorí si udržia svoje kreslá.

Trom z 15 ministrov sa nepodarilo obhájiť ich kreslá.

Preto sa novým ministrom životného prostredia stal Christophe Béchu, ministrom zdravotníctva Francois Braun a Hervé Berville bude novým štátnym tajomníkom pre záležitosti mora.

Zmena jedného ministra kvôli vyšetrovaniu

Okrem toho Jean-Christophe Combe nahradí na poste ministra politiky pre zdravotne postihnutých Damiena Abada, ktorý čelí vyšetrovaniu pre znásilnenie a sexuálne zneužívanie.

Nový kabinet by sa mal podľa očakávaní po prvý raz zísť ešte v pondelok.

Prečítajte si tiež:
Duterte skritizoval svojho bývalého idola Putina. Medzi nami je obrovský rozdiel, ja zabíjam zločincov a on deti a dôchodcov, skonštatoval

Viac k témam: Francúzsky prezident, Národné zhromaždenie, Parlamentné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Macron urobil niekoľko zmien vo vláde, vymenoval viacerých nových ministrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií