fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mafia Corner a DJ STYLO vydávajú ďalšiu kolotočarinu! Bude mať úspech? +ROZHOVOR so STYLOM

Máte tip? napíšte nám mailom

Mafia Corner opäť vydáva vonku kolotočarinu! Po úspešných prerábkach ľudoviek prichádza s novou “Joj mamka mamička”!

Tento chlapík nás asi už ničím neprekvapí! Vonku dáva pravidelne nové a nové single, ktoré sú poriadne úlety. Tentokrát si na pomoc zavolal DJ STYLA. Všetko o klipe, natáčaní či samotnej spolupráci nájdete pod videom.

↓↓↓ Rozhovor s DJ STYLOM POD VIDEOM↓↓↓

Začneme zľahka. Ako si sa dostal k DJ-ingu a čo ťa špecifikuje?

Dj-ingu sa aktívne venujem od februára 2015, čiže zhruba od 19-tich rokov. Venoval som sa tomu aj predtým no len tak doma v izbe pre radosť a sem tam som si vyskúšal hranie na dedinskej zábave. Hudbu sledujem od malička a hudbe som sa venoval vždy aktívne, hlavne skrz toho že som hral od mala na gitare (mám za sebou 10 rokov umeleckej školy). Ako jeden z mála DJov som neostal len pri krútení s platničkami ale venujem sa aj hudobnej tvorbe (vlastné remixy, mashupy), čo môžu ľudia sem tam postrehnúť na mojich akciách. Ako DJ sa zaraďujem do kategórie Univerzálny (kolotočár). Aj keď osobne mám najradšej Progressive House, no DJ je tu pre ľudí a preto nemám problém hrať všetko od ľudoviek cez oldies a komerčných vecí až po Hip Hop.

Ako si sa vlastne dostal k hudbe ako takej?

Ako som spomenul, hudbe sa venujem od malička. Zásadná vec, ktorá mi otvorila dvere do hudobného priemyslu bola tá, že som navštevoval umeleckú školu. V tejto brandži nejde o to vedieť hrať na nejaký nástroj ako virtuóz, ale o to mať aspoň absolvovanú nejakú tú teóriu o hudbe a následne ju vedieť využiť v praxi. Momentálne ako hudobník nehrám v žiadnej kapele, zahrám si len príležitostne čo ma trochu mrzí, ale nedá sa stíhať všetko a aktuálne najradšej nahrávam v štúdiu a popri tom si aj zahrám na tej gitare. Zvukárine sa venujem tiež pomerne od mala, ale dostal som sa k tomu profesionálnejšie práve na umeleckej škole, kde zvučí všetko dodnes môj učiteľ gitary, dnes už môj dobrý priateľ a ktorému za veľa dnes ďakujem, a bol by som rád keby bolo na svete takých ľudí viac. V roku 2015 sa mi podarilo zvučiť pár kapiel na Terchovskom Budzogáni, čo považujem za môj doteraz najväčší zvukársky úspech a jeden zo splnených snov.

Prečítajte si tiež:
Denník taxikára plný smiechu i bizarností: Z týchto príbehov vybuchnete smiechom!

stylo

Mafia Corner je už celkom veľké meno vrámci Slovenska. Ako vznikla táto spolupráca?

Tak táto spolupráca ani neviem presne kedy vznikla, dohodli sme sa na nej myslím pri spoločnom hraní vo Vrútkach, tam padla prvá zmienka o spoločnom projekte, ktorý by mal byť totálny úlet, ako hovoríme my kolotočarina, na štýl ľudovky.

Skús niečo povedať ku klipu. Ako vznikol, kde všade bol natáčaný?

Pieseň sme dali do kopy zhruba mesiac pred natáčaním klipu. Klip sa natáčal teraz vo februári a je to aj vidieť na tom Oravskom počasí v klipe.

Klip sme natáčali 2 dni. Prvý sme v podstate stihli natočiť všetko potrebné, druhý deň sme už len riešili propagačné veci (fotenie…). Klip sme natáčali postupne podľa plánu, začalo sa v Ružomberku, netreba hovoriť kde presne lebo v klipe je to jasne vidieť, následne sme sa presunuli do mojej rodnej dediny Krivej. Tu sme natočili u môjho strýka celú scénu v dome, a tiež scénu na našom futbalovom ihrisku. Musím poďakovať strýkovi a strynej že sa dali nahovoriť na takéto uletené točenie s čím by mali dnešný dôchodcovia problém. Cestou smerom ku hraniciam sme natočili v jednom meste ten totálne uletený strih pri Lidli. Točenie sme zakončili v Liesku na stavebninách pri ťažkej technike z čoho boli veľmi podarené zábery. Po celom dni sme stihli ešte ísť všetci do Kina v čo som ani nedúfal že sa stihne, Dávali komédiu DEADPOOL ,všetkým odporúčam.

Prečítajte si tiež:
Trpí Tourettovým syndrómom a získala prestížnu cenu: Kto je Billie Eilish?

s mafiou

Čo si myslíš o súčasnej hudobnej produkcii na slovensku. Myslíš si že sa dá ako hudobník vyžiť na slovensku?

Súčasná hudobná produkcia na SK je podla mňa dosť rozvinutá, akurát tu vidím jeden veľký problém, že si “umelci” neradi púšťajú medzi seba nové tváre a všetko si prísne strážia a podrážajú nohy novým tváram na scéne ako sa len dá. Ale nájdu sa ľudia ako Mike – Mafia Corner, ktorý dajú priestor aj novým neznámym tváram, príkladom je aj speváčka Stefi, tiež podľa mňa spevácky objav, lebo vzhľadom na jej nízky vek je veľmi vyspievaná a technicky kvalitná speváčka.

Máš nejaké konkrétne vízie do budúcna?

Moje vízie do budúcna nie su nejaké velké, pretože momentálne Hudba je na 2. mieste u mňa, no neustále sa jej venujem na 1: mieste je u mňa vybudovanie vlastnej firmy (marketingovo-reklamnej) na čom už od začiatku roka spolu s kamarátom pracujeme, a dávame priestor mladým nádejným talentom (grafikom, kameramanom, fotografom, programátorom), lebo roboty je čím ďalej tým viac len ambicióznych ľudí tu na Orave nejako niet. V pláne máme s Mafiou Corner ešte nejakú úletenú spoluprácu, a odo mňa osobne určite prídu ešte nejaké remixy a edity ktoré som doteraz nezverejnil

Nejaké posolstvo na záver?

Chcel by som všetkým odkázať čo sa o niečo snažia a nedarí sa im to. Treba stále skúšať, vzdelávať sa v tom čo Vás baví, nenechať sa odrádzať okolím keď budú hovoriť že je to somarina. Každý máme svoj život a svoju slobodnú vôľu. A ešte taká malá rada: Netreba sa báť napísať cez sociálne siete ľuďom ktorý sú už niekde hore, lebo nie všetci sú namyslený ako to na prvý pohľad môže vyzerat a veľa z umelcov ešte stále sú ľudia, hlavne tí čo si v živote užili aj prehry a sklamania a vydreli si svoju kariéru.

 

foto facebook.com
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií