Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Mestá a obce vypnú počas večera na hodinu osvetlenie, do kampane Hodina Zeme sa zapojí aj kancelária Národnej rady

Od 20:30 do 21:30 bude vypnuté štandardné osvetlenie paláca Bratislavského hradu.

23.3.2024 (SITA.sk) – Mnohé mestá a obce sa aj tento rok zapoja do medzinárodnej kampane Hodina Zeme 2024.

Dôsledky klimatických zmien a potrebu udržateľného nakladania s prírodnými zdrojmi v samospráve si v sobotu pripomenú symbolickým vypnutím osvetlenia na verejnom alebo neverejnom objekte v čase od 20:30 do 21:30.

Osveta o udržateľnom konaní

„V tomto čase zhasnú osvetlenia na významných verejných objektoch či reklamných pútačoch vo svojich samosprávach, čím dajú najavo, že si uvedomujú dôsledky klimatických zmien, vyčerpateľnosť prírodných zdrojov, limity našej Zeme a potrebu udržateľného konania a správania v samospráve, ale aj u jednotlivcov,“ uviedol predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik.

Ako ďalej dodal, samosprávy vytvárajú nielen prostredie na zvyšovanie osvety o potrebe zmeny správania svojich obyvateľov smerom k udržateľnému nakladaniu s verejnými a prírodnými zdrojmi, ale aj sami mobilizujú k takémuto konaniu.

Poukázal na to, že zmeny nie sú možné zo dňa na deň, ani z roka na rok. Realizujú sa postupne, napríklad rekonštruovaním a vykurovaním verejných budov, obhospodarovaním verejných priestranstiev, miestnymi iniciatívami pre obyvateľov a tiež procesmi na úradoch.

Prítmie na Bratislavskom hrade

Do projektu Hodina Zeme sa tento rok zapoja napríklad mestá Bánovce nad Bebravou, Bardejov, Myjava, Nové Zámky, Piešťany, Prešov, Púchov, Senica, Partizánske a ďalšie samosprávy.

Do iniciatívy Hodina Zeme sa zapojí aj Kancelária Národnej rady SR, a preto od 20:30 do 21:30 bude vypnuté štandardné osvetlenie paláca Bratislavského hradu.

Viac k témam: Hodina Zeme, Samospráva
Zdroj: SITA.sk – Mestá a obce vypnú počas večera na hodinu osvetlenie, do kampane Hodina Zeme sa zapojí aj kancelária Národnej rady © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií