fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Na japonskom ostrove Kjúšu vybuchla sopka, úrady odporučili miestnym obyvateľom evakuáciu

Z miest v jej blízkosti zatiaľ nehlásia škody ani zranenia.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.7.2022 (Webnoviny.sk) – V nedeľu vybuchla sopka Sakuradžima na japonskom ostrove Kjúšu, pričom chrlí popol a skaly. Zatiaľ z miest v jej blízkosti nehlásia škody ani zranenia, úrady však vyzvali obyvateľov na evakuáciu.

Podľa japonského meteorologického ústavu erupcia nastala okolo 20:05 miestneho času a vychrlené skaly odleteli do diaľky až 2,5 kilometra.

Úrad zvýšil výstrahu pred erupciou na najvyššiu, piatu úroveň. Upozornil tiež, že sopečné skaly môžu dopadať v okruhu troch kilometrov od krátera a v okruhu dvoch kilometrov môže prúdiť láva, popol a vytryskovať plyn. Úrad uviedol, že zhruba 120 ľuďom v dvoch blízkych mestách odporučili opustiť svoje domovy.

Sakuradžima sa nachádza približne tisíc kilometrov juhozápadne od Tokia a je jednou z najaktívnejších sopiek v Japonsku.

Viac k témam: erupcia sopky, Evakuácia, Výbuch sopky
Zdroj: Webnoviny.sk – Na japonskom ostrove Kjúšu vybuchla sopka, úrady odporučili miestnym obyvateľom evakuáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií