Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nádejné slovenské talenty ktoré si idú za svojím snom #2 Veronika „Rony“ Haluzová

V tejto rubrike vám prinesieme nádejné talenty zo slovenska, ktoré (možno) nepoznáte, no majú obrovský potenciál.

V prvej častí sme vám predstavili mladú talentovanú speváčku z Vydrnej, Simonu Mazánovú. Článok si môžete prečítať TU!

Tentokrát vám predstavujeme ďalšiu veľmi vynikajúcu speváčku z Košíc Veroniku Haluzovú.

Veronika už ako mala prejavovala svoje veľké nadanie. Už ako 5 ročná vystupovala v Táraninkách, kde si aj zaspievala. Otca má hudobníka, ktorý ju vždy viedol k hudbe. Učila sa a ovláda rôzne hudobné nástroje, no nakoniec si zamilovala flautu, na ktorú hraje už 13 rokov.

11074104_10200389353453305_5529573971144692025_n

Už na základnej škole vyhrala pár speváckych súťaží, od trinástich rokov si začala písať prvé texty, čo sa o pár rokov prejavilo na jej autorskej tvorbe.

V roku 2012 začala koncertovať hlavne po východnom Slovensku. Vystupovala na podujatiach ako Zlatý Amos v Košiciach, Európska prehliadka umenia, na Festivale Haliganda (2 ročníky),benefičnom koncerte Integrácia (v programe s Egom, kapelou No Name, Ivanou Bagárovou či rumunskou speváčkou- Alexandrou Stan), v mestách Bardejov, Humenné a mnoho ďalších. Spolupracovala so superstaristami ako je Lilly ManíčkováTomáš BuranovskýMarek Lacko, Barbora Hazuchová, s kapelou Alternatiwe a pod.

Rony ft. Tomáš Buranovský – Falling slowly

 

Neskôr začala vystupovať pod svojím umeleckým menom “Rony“ s projektom Rony & The Band.  V lete 2014  založila spoločne s jej gitaristom, Petrom Ignáczom, kapelu The Wave. Rony spievala už aj v zahraničí – v Nemecku, v Česku v súťaži Czechtalent, dokonca dostala pozvánku do Slovinska. Cez leto chce isť dokonca spievať do Ameriky.  Momentálne má dosť vyťažené obdobie, vystupuje ako sólo speváčka no aj so svojou kapelou.

Rony najbližšie môžete vidieť na Silvestra na Hlavnom Námestí v Košiciach – viac info sa dozviete TU!

Redakcia Klocher.sk praje Veronike veľa hudobných úspechov a dúfame že budeme o nej ešte veľa počuť!

foto: Simon Jawor Photography Teress Photogrophy

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií