fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Briti pošlú na Ukrajinu ďalšiu vojenskú techniku. Johnson vyzval členov NATO, aby v rámci pomoci siahli hlbšie do vrecka

Pomoc tvoria systémy protivzdušnej obrany, bezpilotné lietadlá a vybavenie na elektronický boj.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.6.2022 (Webnoviny.sk) – Veľká Británia posiela Ukrajine vojenskú podporu v hodnote jednej miliardy libier. Od začiatku ruskej invázie tak vojenská a ekonomická pomoc Kyjevu zo strany Spojeného kráľovstva stúpla už na 3,8 miliardy libier.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Britská vláda uviedla, že nové financie sú určené na také vybavenie, ako sú systémy protivzdušnej obrany, bezpilotné lietadlá a vybavenie na elektronický boj.

Premiér Veľkej Británie Boris Johnson vo štvrtok vyzval spojencov na samite Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) v Madride, aby v rámci podpory Ukrajiny „načreli hlboko“.

Británia je po USA druhým najväčším poskytovateľom vojenskej pomoci Ukrajine. Zároveň je jedným z iba deviatich štátov 30-člennej Severoatlantickej aliancie, ktoré spĺňajú cieľ NATO vynakladať na obranu dve percentá hrubého domáceho produktu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojenská technika
Zdroj: Webnoviny.sk – Briti pošlú na Ukrajinu ďalšiu vojenskú techniku. Johnson vyzval členov NATO, aby v rámci pomoci siahli hlbšie do vrecka © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusi už na Ukrajine prišli o 115-tisíc vojakov, starosta Slavjanska vyzýva na evakuáciu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií