Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Nečakane dobrý úvod. Slovenskí hokejisti porazili USA a berú tri body

Len včera odštartovali 2019 IIHF majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré hostí Bratislava a Košice. Naši hokejisti prvý zápas s USA vyhrali.

Slovenskí hokejoví reprezentanti svoj úvodný zápas na domácich MS proti USA vyhrali rozdielom triedy. Výsledkom 1:4 sa skončil duel, ktorý hostila košická Steel Aréna. Vypredaný zápas USA vs Slovensko našim chlapcom vyšiel nad očakávania.

Slováci otvorili skóre hneď v úvode, keď po šikovnej strele prekonal amerického brankára útočník Matúš Sukeľ. Odpoveď nenechala na seba dlho čakať a ešte v prvej tretine hokejisti USA vyrovnali. Druhá tretina bola v našom podaní ešte bojovnejšia a góly za nás strelili Erik Černák a Tomáš Tatar. Definitívny výsledok určil koncom stretnutia ešte jedným presným zásahom Michal Krištof. Na víťazstve slovenského tímu má podiel aj vynikajúci výkon brankára Patrika Rybára. Konečný výsledok USA vs Slovensko 1:4.

USA vs Slovensko
Zdroj: iDNES.cz

Dnes slovenskí hokejisti hrajú proti Fínsku. Zápas sa začína o 20:15.

Košická skupina odštartovala tohtoročné MS zápasom Fínsko – Kanada, kde bodovali škandinávski reprezentanti 3:1. V Bratislave hrali Rusi s Nórmi (5:2) a Česko vs. Švédsko (5:2).

Zdroj titulnej foto: webnoviny.sk