fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neďaleko islandského letiska v Keflavíku začala z pukliny vyvierať láva (video)

Erupcii v predošlých dňoch predchádzalo niekoľko menších zemetrasení.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.8.2022 (Webnoviny.sk) – Z pukliny na juhozápade Islandu začala v stredu vyvierať láva. Informoval o tom Islandský meteorologický ústav s tým, že erupcia je blízko sopky Fagradalsfjall, 32 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Reykjavík.

Erupcii, ktorá sa deje v oblasti blízko letiska v Keflavíku, v predošlých dňoch predchádzalo niekoľko menších zemetrasení.

V rovnakej oblasti vlani vybuchla spomenutá sopka Fagradalsfjall, z ktorej láva prúdila niekoľko mesiacov. Bola to prvá sopečná erupcia na polostrove Reykjanes za takmer 800 rokov.

Island sa nachádza nad takzvanou horúcou škvrnou v severnom Atlantickom oceáne, a sopečné erupcie tam nastávajú v priemere každé štyri alebo päť rokov.

Viac k témam: Sopka, Výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk – Neďaleko islandského letiska v Keflavíku začala z pukliny vyvierať láva (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií