fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

OĽaNO podporí Ľuboša Machaja ako nového generálneho riaditeľa RTVS (video)

Voľba nového generálneho riaditeľa RTVS sa uskutoční na aktuálnej júnovej schôdzi parlamentu.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.6.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanecký klub hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pri voľbe nového generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) podporí Ľuboša Machaja.

Uviedol to počas dnešného brífingu v Národnej rade SR predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Verí, že sa im podarí na parlamentnom rokovaní zvoliť nového šéfa RTVS tak, aby verejnoprávne médium posunuli tam, kde si zaslúži byť.

Verejné vypočutie malo zmysel

Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Kristián Čekovský (OĽaNO) konštatoval, že verejné vypočutie a prizvanie odbornej verejnosti malo zmysel.

K vybratému kandidátovi povedal, že Machaj svoj život zasvätil RTVS a verejnoprávnosti a ide o morálne silne autonómnu osobu.

Odporúčaní kandidáti

Poradná komisia pre voľbu generálneho riaditeľa RTVS pri parlamentnom výbore pre kultúru a médiá zaradila medzi odporúčaných kandidátov na post riaditeľa RTVS Tibora Búzu a Ľuboša Machaja.

Za prijateľných označila Petra Badača a Ivana Goliana. Ako neodporúčaných kandidátov označila Petra Janků, súčasného šéfa RTVS Jaroslava Rezníka, Vladimíra Semana a Daniela Živicu.

Členovia poradnej komisie mali možnosť sa zoznámiť s projektmi všetkých kandidátov. Komisia sa zúčastnila na verejnom vypočutí kandidátov a mohla im klásť otázky. Medzi členmi komisie boli napríklad šéf Slovenskej akadémie vied Pavol Šajgalík alebo riaditeľ Českej televízie Petr Dvořák.

Prečítajte si tiež:
O funkciu župana Žilinského kraja sa bude uchádzať František Drozd z radov Kotlebovcov (video)

Voľba generálneho riaditeľa

Voľba nového generálneho riaditeľa RTVS sa uskutoční na aktuálnej júnovej schôdzi parlamentu.

Ak nikto z kandidátov nezíska nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných poslancov, do opakovanej voľby postúpia dvaja kandidáti s najvyšším počtom hlasov.

Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Rezníka sa končí tento rok 1. augusta.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Podpora
Zdroj: Webnoviny.sk – OĽaNO podporí Ľuboša Machaja ako nového generálneho riaditeľa RTVS (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií