fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parlament od začiatku volebného obdobia schválil 361 zákonov. Ak bude pokračovať v tomto tempe, „prekonajú“ aj Ficovu vládu

Národná rada SR tento rok do konca mája prijala 45 vládnych a 24 poslaneckých návrhov zákonov.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.7.2022 (Webnoviny.sk) – Parlament v tomto roku do konca mája schválil 69 zákonov. Vládnych návrhov bolo 45 a poslaneckých 24. Uvádza sa to v štatistikách uvedených na webovej stráne parlamentu.

V prehľade nie sú zahrnuté údaje z poslednej júnovej schôdze parlamentu. V skrátenom legislatívnom konaní poslanci odsúhlasili 8 zákonov.

Stovky schválených zákonov

Od začiatku tohto volebného obdobia parlament schválil dohromady 361 zákonov. Vládnych bolo 242 a poslaneckých 119. Ak by poslanci a vláda pokračovali v nastolenom tempe, mali by prekonať v počte prijatých zákonov minulé funkčné obdobie.

V roku 2020 poslanci prijali 124 zákonov, z toho vládnych 95 a poslaneckých 29. V skrátenom legislatívnom konaní poslanci odsúhlasili 59 zákonov.

Najviac zákonov parlament prijal v tomto volebnom období v roku 2021, a to 168. Vládnych bolo 102 a poslaneckých 66. V zrýchlenom režime poslanecká snemovňa schválila 27 noriem.

Zákony prijímané v zrýchlom režime

Pre porovnanie možno uviesť, že v minulom volebnom období 2016 – 2020 parlament celkovo prijal 448 zákonov. Vláda predložila 319 návrhov zákonov, poslanci 127 a dva návrhy predložili parlamentné výbory.

V skrátenom legislatívnom konaní zákonodarci odsúhlasili 26 zákonov a dva zákony schválené v zrýchlenom režime, ktoré vrátila prezidentka na opätovné prerokovanie

Prečítajte si tiež:
Stančík vychválil Hegera aj pre jeho vzácnu vlastnosť a kritizuje freestylový džihád jedného z poslancov

Viac k témam: Skrátené legislatívne konanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Parlament od začiatku volebného obdobia schválil 361 zákonov. Ak bude pokračovať v tomto tempe, „prekonajú“ aj Ficovu vládu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií