fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Platený SoundCloud Go prichádza. Prídeme o bezplatnú hudbu???

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa posledných slov vyššie postavených v SoundCloude plánujú zaviesť spoplatnený režim. Máš pravdu, niečo na ten štýl ako stále viac obľúbená služba Spotify.

SoundCloud plánuje spustiť službu SoundCloud Go, ktorá príde s cenou podobnou iným službám, ktoré streamujú hudbu. Cenovka je zatiaľ určená na $9.99 mesačne. Za necelých 10 dolárov používateľ získa neobmedzený prístup k miliónom songom, neprerušované počúvanie bez reklamy a synchronizáciu skladieb offline. SoundCloud sa pochválil aj tým, že v žiadnom prípade nemôže konkurovať iným streamovacím službám, nakoľko ako jediný má databázu viac než 125 miliónov songov. Má to však háčik.

SoundCloud-Login-screen

Aby sme len nechválili, oranžový gigant má aj mnoho mínusov. Síce sa píši 125 miliónmi songov, ale minimálne 110 miliónov z nich sú tzv. free – uploadované bežnými používateľmi a bez autorských práv. V praxi to znamená, že songy ako počujete v rádiách veľmi nedominujú. Pre porovnanie: Spotify, Apple Music, Tidal a iné streamovacie služby majú okolo 30 miliónov songov, ktoré sú platené a SoundCloud ledva dosahuje hranicu 15 miliónov.

Prečítajte si tiež:
Adele prichádza s krásnym klipom a novým hitom Hello

Medzi ďalšie mínus môžeme považovať výber. Obsahuje síce exkluzívne tracky Kanye Westa, no najnovšie songy od Rihanny, Katy Perry či One Direction by ste hľadali márne – teda všetky nenájdete určite. No a na posledné miesto radíme samotné vyhľadávanie. Niekedy je dosť náročné vyhľadať ten správny song.

SoundCloud tvrdí už dlhšie, že nedosahuje zisky ako by si predstavoval a možno aj to je dôvod na spustenie spoplatnenej služby. Aké percento zo 125 miliónov hudby bude „prémiové“ sa necháme prekvapiť. Službu zatiaľ testujú v Amerike.

Autor: Patrik Kopinec
Foto: uk.wikipedia.org
Zdroj: www.theverge.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií