fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Platený SoundCloud Go prichádza. Prídeme o bezplatnú hudbu???

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa posledných slov vyššie postavených v SoundCloude plánujú zaviesť spoplatnený režim. Máš pravdu, niečo na ten štýl ako stále viac obľúbená služba Spotify.

SoundCloud plánuje spustiť službu SoundCloud Go, ktorá príde s cenou podobnou iným službám, ktoré streamujú hudbu. Cenovka je zatiaľ určená na $9.99 mesačne. Za necelých 10 dolárov používateľ získa neobmedzený prístup k miliónom songom, neprerušované počúvanie bez reklamy a synchronizáciu skladieb offline. SoundCloud sa pochválil aj tým, že v žiadnom prípade nemôže konkurovať iným streamovacím službám, nakoľko ako jediný má databázu viac než 125 miliónov songov. Má to však háčik.

SoundCloud-Login-screen

Aby sme len nechválili, oranžový gigant má aj mnoho mínusov. Síce sa píši 125 miliónmi songov, ale minimálne 110 miliónov z nich sú tzv. free – uploadované bežnými používateľmi a bez autorských práv. V praxi to znamená, že songy ako počujete v rádiách veľmi nedominujú. Pre porovnanie: Spotify, Apple Music, Tidal a iné streamovacie služby majú okolo 30 miliónov songov, ktoré sú platené a SoundCloud ledva dosahuje hranicu 15 miliónov.

Prečítajte si tiež:
Dáša Kostovčík vás rozcíti svojou emotívnou Baladou

Medzi ďalšie mínus môžeme považovať výber. Obsahuje síce exkluzívne tracky Kanye Westa, no najnovšie songy od Rihanny, Katy Perry či One Direction by ste hľadali márne – teda všetky nenájdete určite. No a na posledné miesto radíme samotné vyhľadávanie. Niekedy je dosť náročné vyhľadať ten správny song.

SoundCloud tvrdí už dlhšie, že nedosahuje zisky ako by si predstavoval a možno aj to je dôvod na spustenie spoplatnenej služby. Aké percento zo 125 miliónov hudby bude „prémiové“ sa necháme prekvapiť. Službu zatiaľ testujú v Amerike.

Autor: Patrik Kopinec
Foto: uk.wikipedia.org
Zdroj: www.theverge.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií