Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Počin Blahu považuje Pellegrini za detinský a trápny, strana zvažuje podporenie mimoriadnej schôdze na odvolanie 

Zároveň si nemyslí, že by mal niekto „teatrálne odstraňovať“ vlajku Európskej únie či portrét prezidentky len preto, že má iný názor.

8.11.2023 (SITA.sk) – Mimoriadna schôdza Národnej rady SR k odvolaniu podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD) bude pravdepodobne na budúci týždeň v utorok.

Informoval o tom po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) s tým, že sa nemôže očakávať, že Blaha bude odvolaný z funkcie.

Prejav elementárnej úcty

„Ešte zvážime, či schôdzu umožníme otvoriť, alebo nie,“ povedal. Predseda parlamentu zároveň informoval, že na budúci týždeň by sa mohla uskutočniť aj parlamentná schôdza k vysloveniu dôvery vláde, teda k schvaľovaniu programového vyhlásenia vlády.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

„Počin podpredsedu Blahu považujem za detinský, trápny a naozaj sa s ním neviem stotožniť, pretože Blaha to video nenatáčal vo svojom byte, ale vo svojej kancelárii a v priestoroch NR SR. Musí si uvedomiť, že teraz je podpredsedom NR SR, ktorý v zmysle nášho protokolu niekedy sedí ešte v bližšom rade ako členovia vlády,“ povedal Pellegrini.

Zároveň si nemyslí, že by mal niekto „teatrálne odstraňovať“ vlajku Európskej únie či portrét prezidentky len preto, že má iný názor, a dodal, že elementárnu úctu je potrebné prejavovať všetkému, čomu treba.

Návrh na odvolanie Blahu

Pellegrini ďalej uviedol, že s Blahom v utorok komunikoval. „Vyjadril sa, že to považuje za chybu a že takto pravdepodobne konať nemal,“ uviedol.

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) odovzdalo podpisy na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu s jediným bodom – návrhom na odvolanie podpredsedu Národnej rady SR Ľuboša Blahu (Smer-SD).

Z funkcie ho chce odvolať za to, že „nahradil portrét prezidentky portrétom masového vraha Che Guevaru“ a tiež odstránil vlajku Európskej únie zo svojej kancelárie v Národnej rade SR. Jeho konanie považuje KDH za neprípustné.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), mimoriadna schôdza, Odvolanie z funkcie, Podpredseda parlamentu, Predseda parlamentu, Prezidentka SR, Programové vyhlásenie vlády, Vyslovenie dôvery
Zdroj: SITA.sk – Počin Blahu považuje Pellegrini za detinský a trápny, strana zvažuje podporenie mimoriadnej schôdze na odvolanie  © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií