Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Polícia začala trestné stíhanie slovenských komunistov z posledného zjazdu KSS

Na pódiu mali vystavené komunistické symboly aj portréty diktátorov.

6.7.2023 (SITA.sk) – Na podnet občianskeho združenia Post Bellum SR začala Polícia SR trestné stíhanie vo veci prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Organizácia podala v júni trestné oznámenie na slovenských komunistov po tom, čo na poslednom zjazde KSS v Banskej Bystrici boli na pódiu vystavené nielen tradičné komunistické symboly, ale aj portréty zločincov, ktorí majú na svedomí tisíce životov. Informoval o tom v tlačovej správe Juraj Rizman z organizácie Post Bellum SR.

20.mája sa v Banskej Bystrici konal X. zjazd Komunistickej strany Slovenska. Z obrazového materiálu vyplýva, že na pódiu, za predsedníckym stolom, boli vystavené transparenty s obrázkami sovietskych komunistických diktátorov, ako napríklad V.I. Lenina a J.V. Stalina. Stalin je podľa konzervatívnych odhadov historikov zodpovedný za smrť približne 7 miliónov ľudí.

Podľa českého Úradu dokumentácie a vyšetrovania zločinov komunizmu bolo za komunizmu v Československu z politických dôvodov popravených 248 ľudí, vyše 4 500 ľudí zomrelo v komunistických väzeniach a najmenej 282 ľudí bolo zabitých pri pokuse opustiť republiku,“ uviedol Rizman s tým, že organizácia Post Bellum SK považuje za neakceptovateľné, aby sa v krajine, ktorá sa pred viac ako tridsiatimi rokmi zbavila totality, kde platí zákon o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému vystavovali na akciách politických strán portréty masových vrahov a lídrov zločinných režimov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Diktátor, Komunistický režim, Komunizmus, Občianske združenie, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk – Polícia začala trestné stíhanie slovenských komunistov z posledného zjazdu KSS © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií