Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prokuratúra navrhuje Slobodníkovi podmienečný trest, Kučerkov obhajca to považuje za smiešne

Dohoda sa týka troch skutkov.

28.7.2023 (SITA.sk) – Úrad špeciálnej prokuratúry navrhuje pre bývalého šéfa Národnej jednotky finančnej polície Národnej kriminálnej agentúry Bernarda Slobodníka v rámci dohody o vine a treste za tri korupčné skutky dvojročný trest väzenia podmienečne odložený na dobu troch rokov.

Podklady o trestných konaniach

Vyplynulo to zo štvrtkového verejného zasadnutia Najvyššieho súdu SR vo veci expolicajta Mariána Kučerku.

Súd si totiž od orgánov činných v trestnom konaní vyžiadal podklady o trestných konaniach vedených voči svedkom, ktorí usvedčovali Kučerku, vrátane Slobodníka, bývalého šéfa daňových kriminalistov Ľudovíta Makóa alebo Petra Petrova prezývaného Tiger.

Kučerkov obhajca Martin Bezák označil návrh dohody so Slobodníkom za „doslova smiešny“.

Dohoda sa týka troch skutkov

Špecializovaný trestný súd by mal dohodu medzi prokurátorom a bývalým policajným funkcionárom schvaľovať 21. augusta.

Dohoda sa týka troch skutkov. Ide konkrétne o prijatie úplatku v kauze Valčeky, v rámci ktorej bol vyšetrovaný príbuzný exministra Petra Žigu Štefan Žiga, ďalej v kauze, v ktorej je obvinený poslanec parlamentu Martin Borguľa a tiež v prípade Miroslava J.

Podľa informácii, ktoré na Najvyššom súde SR oboznámil predseda senátu Juraj Kliment bol Slobodník pôvodne obvinený v siedmych trestných kauzách. V niektorých bolo neskôr jeho stíhanie zastavené. Slobodník ako „kajúcnik“ trestnú činnosť priznáva a usvedčuje aj iné osoby.

Viac k témam: Dohoda o vine a treste, Kajucnik, kauza Valčeky, Podmienečný trest, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Prokuratúra navrhuje Slobodníkovi podmienečný trest, Kučerkov obhajca to považuje za smiešne © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií