fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rabovali českí dobrovoľníci na Ukrajine? Vojaci našli u nich šperky či detské ozdoby

Obaja Česi boli súčasťou práporu, ktorý bojoval v marci a apríli v okolí Kyjeva.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.6.2022 (Webnoviny.sk) – Česká Národná centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) preveruje prípad dvoch českých dobrovoľníkov, ktorí údajne rabovali vo vojnovej zóne v okolí Kyjeva. Informuje o tom spravodajský portál iROZHLAS.cz, ktorému to potvrdilo niekoľko od seba nezávislých zdrojov oboznámených s prípadom.

Právnička dobrovoľníckeho práporu Karpatská Sič Olena Rozvadovská pre iROZHLAS povedala, že vojaci našli u dobrovoľníkov Filipa a Daniela dámske šperky a detské ozdoby, dovedna pol kilogramu striebra a zlata. Obaja Česi boli súčasťou tohto práporu, ktorý bojoval v marci a apríli v okolí Kyjeva.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Obaja dobrovoľníci sa napokon dostali späť do Česka. Podľa dobrovoľníka Filipa ich ukrajinská polícia prepustila bez obvinení. Prípadom sa ale naďalej zaoberá česká polícia.

NCOZ prípad dobrovoľníkov prešetruje pre podozrenie zo spáchania trestného činu plienenia v priestore vojnových operácií. V prípade preukázania viny na súde by hrozilo dvojici osem až dvadsať rokov väzenia alebo výnimočný trest.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Česká polícia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rabovali českí dobrovoľníci na Ukrajine? Vojaci našli u nich šperky či detské ozdoby © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Putin obvinil Západ z hrozieb pre ruskú bezpečnosť, invázia na Ukrajinu bola správne rozhodnutie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií