fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rakúskeho exkancelára Stracheho zbavili obvinení z korupcie, súd argumentuje nedostatkom dôkazov

Heinz-Christian Strache bol vicekancelárom v rokoch 2017 – 2019.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.7.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalého rakúskeho vicekancelára Heinza-Christiana Stracheho v piatok oslobodili spod obžaloby v procese týkajúcom sa korupcie.

Bol obvinený z toho, že vybavil miesto v dozornej rade vládnej spoločnosti Asfinag, ktorá spravuje rakúsky diaľničný systém, pre podnikateľa Siegfrieda Stieglitza, výmenou za dary organizácii blízkej politikovej krajne pravicovej Slobodnej strane Rakúska (FPÖ). Viedenský krajinský súd oslobodil Stracheho aj Stieglitza s odvolaním sa na nedostatočné dôkazy.

Pre Stracheho to bol už druhý prípad týkajúci sa korupcie v nedávnom období. Minulý rok ho súd vo Viedni uznal vinným z korupcie za snahu zmeniť zákony v prospech súkromnej nemocnice výmenou za dary pre jeho politickú stranu. Dostal vtedy 15-mesačný podmienečný trest odňatia slobody za prijatie dvoch úplatkov v celkovej výške 12-tisíc eur.

Strache bol vicekancelárom v rokoch 2017 – 2019 a stal sa ústrednou osobou pádu vlády kancelára Sebastiana Kurza, v ktorej bola jeho Rakúska ľudová strana (ÖVP) a FPÖ. K pádu vlády viedla v máji 2019 aféra okolo videa z Ibizy, ktoré ukazuje Stracheho, ako ponúka výhody domnelej ruskej investorke za podporu FPÖ. Stracheho neskôr vylúčili aj zo strany.

Prečítajte si tiež:
Rakúska polícia prosí o pomoc. Za odhalenie totožnosti muža, ktorý bol pri lúpežnej vražde, ponúka odmenu (foto)

Viac k témam: Korupcia, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Rakúskeho exkancelára Stracheho zbavili obvinení z korupcie, súd argumentuje nedostatkom dôkazov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií