fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Reznikov pochválil ukrajinskú armádu za používanie západných zbraní, pracujú s nimi ako chirurg so skalpelom

Zbrane zo Západu pomohli zničiť už najmenej 50 ruských muničných skladov a veliteľských stanovíšť.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov pochválil armádu, s akou presnosťou používa západné zbrane a predovšetkým americké raketové systémy HIMARS. „Pracujú ako chirurg so skalpelom,“ povedal Reznikov podľa webu Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tvrdí, že na základe satelitných snímok má ukrajinská armáda informácie, že západné zbrane pomohli zničiť najmenej 50 ruských muničných skladov a veliteľských stanovíšť. „To zodpovedajúcim spôsobom prerušuje ich logistické reťazce a zbavuje ich schopnosti viesť aktívne bojové operácie, sypaním veľkého množstva nábojov a striel na naše ozbrojené sily,“ povedal Reznikov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Reznikov pochválil ukrajinskú armádu za používanie západných zbraní, pracujú s nimi ako chirurg so skalpelom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií