fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusi podľa Britov opäť fabulujú, v Odese nepotopili ukrajinskú vojnovú loď plnú vojenského arzenálu

Podľa Londýna nič nenaznačuje, že v čase útoku na prístav boli na mieste loď a protilodné strely, tak ako to tvrdí Moskva.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské údery v sobotu v juhoukrajinskej Odese nezasiahli ukrajinskú vojnovú loď, hoci Moskva tvrdí opak. Vo svojom utorkovom hodnotení vojny to tvrdí britské ministerstvo obrany, informuje spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rezort na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že ruské strely s plochou dráhou letu zasiahli odeský prístav na mieste, kde sú doky.

Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo, že zasiahlo ukrajinskú vojnovú loď a zásoby protilodných striel. „Nič nenaznačuje, že takéto ciele boli na mieste, ktoré zasiahli rakety,“ vyjadrilo sa britské ministerstvo obrany.

Ruské rakety zasiahli prístav v Odese niekoľko hodín po tom, čo sa Rusko, Ukrajina, Turecko a OSN dohodli na otvorení ukrajinských čiernomorských prístavov pre export ukrajinského obilia na svetové trhy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi podľa Britov opäť fabulujú, v Odese nepotopili ukrajinskú vojnovú loď plnú vojenského arzenálu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií