fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruskí velitelia na Ukrajine riešia dilemu, uviedlo britské ministerstvo obrany

Rusi pokračujú v nepresvedčivých bojoch v Chersonskej oblasti i v Donbase.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ruskí velitelia čelia dileme, či obnoviť útoky na východe Ukrajiny alebo posilniť obranu v okupovaných územiach západne od Donbasu. V najnovšej správe to na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedlo britské ministerstvo obrany, ktoré tvrdí, že Rusi pokračujú v nepresvedčivých bojoch v Chersonskej oblasti i v Donbase.

Viac téme: Vojna na Ukrajine

Britská rozviedka minulý týždeň identifikovala zariadenie, v ktorom ruská armáda opravuje svoje vojenské vozidlá, pričom uviedla, že sa nachádza v Barvinoku v ruskej Belgorodskej oblasti, asi 10 kilometrov od ukrajinských hraníc. V opravárenskom zariadení sa momentálne nachádza najmenej 300 poškodených vozidiel vrátane hlavných bojových tankov, obrnených transportérov a nákladných vozidiel.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Okrem dobre zdokumentovaných personálnych problémov Rusko pravdepodobne naďalej bojuje s vyťažením a opravou tisícok bojových vozidiel, ktoré boli poškodené pri akcii na Ukrajine,” uviedli Briti.

Viac k témam: Cherson, Donbas, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruskí velitelia na Ukrajine riešia dilemu, uviedlo britské ministerstvo obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií