Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rusko sa snaží vybudovať koalíciu na vyváženie Západu, intenzívne vzťahy udržiava najmä so Severnou Kóreou

Tento zámer je už dlho ústredným aspektom ruskej zahraničnej politiky.

20.3.2024 (SITA.sk) – Rusko pokračuje v úsilí vybudovať koalíciu na vyváženie Západu. V najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to uviedli analytici z Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Podľa analytikov v ostatných mesiacoch Rusko udržiavalo bilaterálne vzťahy s Iránom, Severnou Kóreou a Čínou. Rusko sa podľa ISW „predovšetkým usiluje o zintenzívnenie vzťahov so Severnou Kóreou“, odkiaľ dostalo balistické rakety a delostreleckú muníciu.

Kremeľ využil vojnu na Ukrajine na presadzovanie bilaterálnych vzťahov a vytvorenie koalície štátov na vyváženie Západu, čo je dlho ústredným aspektom ruskej zahraničnej politiky,“ uviedol ISW.

Viac k témam: rusko-čínske vzťahy, rusko-severokórejské vzťahy
Zdroj: SITA.sk – Rusko sa snaží vybudovať koalíciu na vyváženie Západu, intenzívne vzťahy udržiava najmä so Severnou Kóreou © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií