fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Schneider Electric otvorí v Európe ďalší inteligentný závod

Spoločnosť Schneider Electric™ položil základný kameň novej inteligentnej továrne v maďarskom Dunavecse.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.4.2023 (SITA.sk) – Spoločnosť Schneider Electric™, globálny líder v oblasti digitálnej transformácie riadenia energie a automatizácie, položil základný kameň novej inteligentnej továrne v maďarskom Dunavecse. Nový závod s plánovanou investíciou 40 miliónov eur zamestná 500 ľudí. Prevádzka by sa mala začal už v roku 2024.

Táto, v poradí 36. inteligentná továreň v Európe bude zároveň ďalšou, v ktorej sa bude realizovať zákazková výroba. Výrobný program bude zahŕňať primárne a sekundárne rozvádzače, nízkonapäťové skrine a komponenty, ako aj najmodernejší rad rozvádzačov AirSeT, ktoré nevyužívajú nebezpečný skleníkový plyn SF6.

“Nový výrobný závod v Dunavecse bude vlajkovou loďou v Európe v oblasti vysoko napäťových technológií,” hovorí Yann Reynaud, senior viceprezident spoločnosti Schneider Electric. “Som rád, že môžeme vybudovať ďalšie výrobné kapacity pre to, aby naši zákazníci mohli priniesť viac inovácií, udržateľnosti a digitálnych riešení. Európa je dôležitým regiónom a táto nová inteligentná továreň je jedným z príkladov toho, ako posilňujeme naše výrobné kapacity, aby sme dokázali uspokojiť rastúci dopyt, po nových energetických riešeniach, ktoré majú pomôcť posilniť energetickú nezávislosť kontinentu.”

Prečítajte si tiež:
Niekoľkodňové pátranie po nezvestnom poľskom turistovi v Tatrách ukončili, vrátil sa domov

Čo ďalšie podporí udržateľnosť inteligentného závodu Schneider Electric?

30 nabíjacích staníc pre elektromobily a 25 nabíjacích staníc pre elektrobicykle
dažďová voda sa bude využívať na toaletách a pri zavlažovaní
Senzory Schneider Electric v kanceláriách, zasadacích miestnostiach, šatniach a kúpeľniach budú riadiť osvetlenie a klimatizáciu, aby sa znížilo plytvanie energiou.
Vzduchové uzávery na zabránenie tepelným stratám pri nakládke nákladných vozidiel

Informačný servis

Viac k témam: inteligentný závod, PR, Schneider Electric, Závod
Zdroj: SITA.sk – Schneider Electric otvorí v Európe ďalší inteligentný závod © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií