fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Skladal piesne vo vani a navštívil gay bar s princeznou. Fakty, ktoré ste o Freddiem Mercurym netušili

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj vy ste si mysleli, že Freddie Mercury bolo spevákovo pravé meno? Veru nie. 

Počas nasledujúcich dní sa kinosálami nesú známe tóny kapely Queen. Hity ako Radio Gaga, Bycicle Race či We Are The Champions si môžeme vypočuť v najnovšom filme, ktorý nesie názov Bohemian Rhapsody. Práve preto nie je od veci zaspomínať si na jedno z najpopulárnejších mien všetkých čias.

Získal titul z umenia a grafického dizajnu

 • Narodil sa v Zanzibare a jeho rodné meno bolo Farrokh Bulsara. Rodné meno si zmenil v 70. rokoch. V období, keď vznikala kapela Queen.
 • Aj napriek tomu, že sa narodil v dnešnej Tanzánií, väčšinu svojho detstva strávil v Indii, kde sa ako sedemročný začal učiť hrať na piano.
 • Freddie Mercury bol talentovaným textárom a napísal až 10 zo 17 piesní, ktoré boli súčasťou albumu Queen’s Greatest Hits.
 • Hlavný spevák kapely Queen nevynikal len v písaní piesní. Dokonca ani dychberúci hlas nebol jeho jediným požehnaním. Získal titul z umenia a grafického dizajnu na Ealing Art College. Nikoho teda neprekvapí informácia, že sám navrhol slávne logo kapely Queen.
Prečítajte si tiež:
Čo alebo kto je to A$AP MOB?
Logo kapely Queen. Zdroj: Queen production Ltd. 

Vzťah so ženou

 • V 70. rokoch minulého storočia mal dlhodobý vzťah s Mary Austinovou. Neskôr sa stala jeho blízkou priateľkou. Keď ako 45 ročný v roku 1991 zomrel, Mary bola tá, ktorej odkázal zosnulý spevák väčšinu svojho majetku
 • Freddie Mercury bol vášnivým filatelistom – zberateľom známok. Jeho zbierka bola vystavovaná po celom svete.
 • Počas toho, ako mal spevák kapely Queen kúpeľ v jednom z hotelov, zložil hit s názvom Crazy Little Thing Called Love. Keď sa nachádzal vo vani, znenazdajky ho “kopla múza”. Piano mu bolo donesené priamo do kúpeľa, aby mu bolo umožnené spomínanú pieseň zložiť.

Dva sólové albumy

 • Freddieho hlas mal nahrávací rozsah takmer štyri oktávy, pričom väčšina jeho spevu spadala do tenorového rozsahu.
 • Hoci bol na scéne zabávačom, v reálnom živote bol veľmi plachý a veľmi nerád robil rozhovory.
 • Spevák vydal aj dva sólové albumy. Prvý Mr. Bad Guy vyšiel v roku 1985.  Druhý a zároveň aj posledný sólo album nesie názov Barcelona.
 • Najuznávanejšími spevákmi pre samotnú legendu boli Aretha Franklin a Jimi Hendrix.
 • Freddie a princezná Diana mali blízky priateľský vzťah. Počas jedného večera, ktorý trávili spolu, sa Diana pýtala na spevákove večerné plány. Potom, ako jej zdelil, že má namierené do Royal Vauxhall Tavern, jeden z najznámejších gay barov v Londýne, Diana nástojila, že chce toto miesto navštíviť tiež. A tak samotnú princeznú prezliekol, zamaskoval a prepašoval do spomínaného baru bez povšimnutia fotografov.
 • Freddie Mercury miloval mačky. Svojich domácich miláčikov zbožňoval natoľko, že svojim mačkám volával počas toho, ako bol na turné. Pre svoju najobľúbenejšiu napísal pieseň, ktorú po nej aj pomenoval – Delilah.

Zdroje: rollingstone.com, planetradio.co.uk

Prečítajte si tiež:
Užívaj si každý moment naplno! To je odkaz novej skladby mladých Levočanov
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií