fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovenská hokejová „20“ začala prípravu na šampionát v Kanade, dvaja útočníci chýbajú pre zdravotné problémy

Tréner Ivan Feneš má k dispozícii spolu 34 hráčov a nie sú medzi nimi mladí hokejisti, ktorí prešli nedávnym draftom nováčikov do zámorskej NHL.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.7.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentácia hokejistov do 20 rokov v pondelok začala so spoločnou prípravou na augustové majstrovstvá sveta juniorov v kanadskom Edmontone. Tréner Ivan Feneš má v Poprade k dispozícii 34 hráčov, rozdelení sú do dvoch skupín.

Chýbajú aj draftovaní hráči

V porovnaní s nomináciou na kempe pod Tatrami chýbajú útočníci Martin Chromiak a Maroš Jedlička. Súčasťou tímu aktuálne nie je ani jeden hráč, ktorý prešiel nedávnym draftom nováčikov do zámorskej NHL.

“Chromiak s Jedličkom sa k nám nepripojili, obaja z dôvodu zdravotných komplikácií. Namiesto nich sme nominovali Andreja Krajčoviča a Jakuba Koleniča. Dnešným dňom (18. júla pozn. redakcie) sme odštartovali prípravu na majstrovstvá sveta. Máme tri týždne na to, aby sme vyladili formu na jeden z vrcholov tejto sezóny,“ povedal tréner dvadsiatky Ivan Feneš podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Jedlička sa ešte nezotavil po operácii roztrhnutého väzu v kolene, Chromiak má silnú virózu a je otázne, či sa do začiatku MSJ dá fyzicky do poriadku.

Modelované prípravné zápasy

Počas prvého týždňa popradskej prípravy budú koučovi Fenešovi pomáhať Martin Štrbák a Peter Frühauf, ktorý dočasne zaskakuje za Američana Scotta Mosera.

Prečítajte si tiež:
Nemec je už v kempe Devils a chce byť obojsmerným obrancom v špeciálnych formáciách, páči sa mu aj štýl Josiho

Dve sedemnásťčlenné skupiny hokejistov absolvujú do piatka viacero tréningových jednotiek a tri modelované prípravné zápasy. V stredu nastúpi tím SR “20” proti osemnástke, ktorá sa rovnako v Poprade pripravuje na Hlinka Gretzky Cup 2022 v Kanade. Ďalšie dva duely odohrá 34 reprezentantov dvadsiatky proti sebe.

Juniorský svetový šampionát sa uskutoční v netradičnom letnom termíne. Vždy sa koná na prelome rokov a 26. decembra 2021 sa aj začal v Kanade, no po pár dňoch ho zrušili pre výskyt prípadov ochorenia COVID-19. Augustový termín (9.-20.8.) je teda náhradou za zrušený turnaj spred pol roka.

Káder slovenskej reprezentácie hokejistov do 20 rokov v úvode spoločnej prípravy na MSJ v Kanade

zdroj: SZĽH

Brankári: Šimon Latkóczy, Matej Marinov, Patrik Andrisík, Tomáš Boľo

Obrancovia: Boris Žabka, Jozef Viliam Kmec, Dávid Nátny, Adam Stripai, Denis Bakala, Michal Kapičák, Šimon Bečár, Rayen Petrovický, Šimon Groch, Maxim Štrbák, Michael Laurenčík, Marián Moško

Útočníci: Roman Faith, Alex Šotek, Peter Repčík, Oleksij Myklucha, Oliver Stümpel, Martin Mišiak, Matej Kašlík, Samuel Krajč, Samuel Honzek, Andrej Krajčovič, Jakub Kolenič, Róbert Bačo, Pavol Štetka, Libor Nemec, Dalibor Dvorský, Alex Čiernik, Ľubomír Kupčo, Ján Lašák

Prečítajte si tiež:
Slováci získali pred 20 rokmi zlato na MS v hokeji, finále v Göteborgu rozhodol Bondra (video)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji hráčov do 20 rokov, Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská hokejová „20“ začala prípravu na šampionát v Kanade, dvaja útočníci chýbajú pre zdravotné problémy © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií