fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko poslalo Čechom na pomoc už aj vrtuľník, hasiť bude nedostupný terén pri Hřensku (foto)

Danú oblasť tvoria strmé, skoro kolmé skalnaté bralá, ktoré horia a horiace padajúce časti ohrozujú budovy stojace pod nimi.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.7.2022 (Webnoviny.sk) – K slovenským hasičom, ktorí sú od včera v Národnom parku České Švýcarsko, sa v stredu ráno pridal aj vrtuľník Mi171 OM-BYH z Leteckého útvaru ministerstva vnútra MV SR (MV SR) s posádkou pilotov. Spolu s ostatnými má slovenská posádka za úlohu hasiť nedostupný terén na severnej strane obce Hřensko.

Danú oblasť tvoria strmé, skoro kolmé skalnaté bralá, ktoré horia a horiace padajúce časti ohrozujú budovy stojace pod nimi. Informoval o tom oddelenie komunikačné a vnútorných záležitostí prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Letecká technika je rozdelená na dve skupiny. Prvá – vojenská, pod vedením posádok vojenských vrtuľníkov českej armády, hasí nedostupný terén pozdĺž rieky Labe. V druhej – policajnej, pod vedením posádok vrtuľníkov českej polície, je aj slovenský vrtuľník.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesný požiar v Českom Švýcarsku (fotografie

Strmé a takmer kolmé skalné bralá doposiaľ hasili prevažne výškovou technikou, ktorej však na mieste nie je neobmedzené množstvo. Svojím zásahom sa tak hasiči pokúsia odbremeniť výškovú techniku od hasenia skalnatých úsekov pre jej ďalšie využitie inde.

Prečítajte si tiež:
V Buči nachádzajú ďalších mŕtvych ľudí, dosiaľ sa podľa ukrajinskej generálnej prokurátorky našlo 185 tiel

Momentálne na mieste zabezpečuje hasenie sedem vrtuľníkov a jedno lietadlo, cez deň sa očakáva príchod ďalších hasiacich lietadiel.

Viac k témam: Lesné požiare, Požiar v Českom Švýcarsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko poslalo Čechom na pomoc už aj vrtuľník, hasiť bude nedostupný terén pri Hřensku (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií