fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovensko v máji patrilo ku krajinám EÚ s najnižšou nadmernou úmrtnosťou

V rámci celej únie bola v máji nadmerná úmrtnosť 6,6 %, na Slovensku bola dokonca o 1 percento nižšia v porovnaní s celoštátnym priemerom za roky 2016 až 2019.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.7.2022 (Webnoviny.sk) – Nadmerná úmrtnosť v Európskej únii v máji klesla na 6,6 percenta z aprílovej úrovne 10,7 percenta, ktorá bola najvyššia od začiatku tohto roka. Predošlá kulminácia nadmerného počtu úmrtí v EÚ bola v novembri minulého roka, a to vo výške 26 percent. Informoval o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Päť členských krajín EÚ malo v máji dokonca nižšiu nadmernú úmrtnosť ako bol ich celoštátny mesačný priemer v rokoch 2016 až 2019. V Bulharsku a Litve bola v máji nadmerná úmrtnosť o 2 percentá pod týmto priemerom.

Na Slovensku, v Maďarsku a Chorvátsku bola v máji nadmerná úmrtnosť o jedno percento nižšia ako ich priemer za roky 2016 až 2019.

Najvyššia nadmerná úmrtnosť bola v máji tohto roka v Portugalsku (19 %), Grécku (17 %) a v Írsku (13 %). V týchto troch štátoch tak bola viac ako dvojnásobne vyššia v porovnaní s priemerom za celú Európsku úniu.

Viac k témam: Členské krajiny, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko v máji patrilo ku krajinám EÚ s najnižšou nadmernou úmrtnosťou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií