Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svitko na Rely Dakar deviaty a na 9. priečke je aj v celkovom poradí, Varga opäť tretí

V utorok jazdci absolvovali v rámci deviatej etapy 639 km, z nich bolo 417 km meraných úsekov.

16.1.2024 (SITA.sk) – Slovenský motocyklista Štefan Svitko finišoval v utorkovej 9. etape na prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii deviaty a rovnaká priečka mu patrí aj v celkovom poradí. V utorok jazdci absolvovali 639 km, z nich bolo 417 km meraných úsekov.

Skúsený slovenský jazdec napokon dosiahol deviaty najlepší čas, keď za víťazným Francúzom Adrienom van Beverenom zaostal o 12 minút a 38 sekúnd. V celkovom poradí sa Svitko udržal na 9. priečke a na lídra Američana Rickyho Brabeca stráca 1:23:49 h. Americký líder v utorok skončil druhý s mankom 42 sekúnd na Van Beverena.

Medzi štvorkolkármi triumfoval Giroud

V súťaži štvorkolkárov v stredu triumfoval Francúz Alexandre Giroud o tri minúty pred Argentínčanom Manuelom Andújarom a o takmer 30 minút pred slovenským jazdcom Jurajom Vargom. V priebežnom poradí vedie Andújar o osem minút pred Giroudom, tretí je Varga a jeho manko je už viac ako trojhodinové.

Nasser Al-Attiyah už prvenstvo neobháji

V súťaži automobilov triumfoval v utorok Francúz Sébastien Loeb o viac ako štyri minúty pred Španielom Carlosom Sainzom, tretí skončil ďalší francúzsky jazdec Mathieu Serradori.

V celkovom poradí vedie Sainz o 20 minút pred Loebom, tretí je priebežne Brazílčan Lucas Moraes s mankom cez 72 minút. Obhajca prvenstva Katarčan Nasser Al-Attiyah už je von z hry o prvenstvo, keďže za lídrom výrazne zaostal a figuruje v poradí až v závere prvej stovky.

Pretekári na Rely Dakar majú pred sebou ešte tri etapy. V stredu na nich čaká 609 km, pričom 371 km bude meraných.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: SITA.sk – Svitko na Rely Dakar deviaty a na 9. priečke je aj v celkovom poradí, Varga opäť tretí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií