Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svitko skončil v ôsmej etape Rely Dakar na 10. priečke, Varga prišiel do cieľa tretí

V pondelok jazdci absolvovali trať z mesta Ad Dawadimi do mesta Ha’il. Tá bola dlhá 678 km, z toho merané úseky budú tvorili 458 km.

15.1.2024 (SITA.sk) –

Desiaty najlepší čas

Skúsený slovenský jazdec napokon v pondelok dosiahol desiaty najlepší čas, keď za víťazným Argentínčanom Kevinom Benavidesom zaostal o päť minút a 28 sekúnd. V celkovom poradí má Svitko na 9. priečke stratu 1:11:53 h na vedúceho Američana Rickyho Brabca. Ten vedie o 42 sekúnd pred Rossom Branchom z Botswany.

Triumfoval Argentínčan

V súťaži štvorkolkárov v pondelok triumfoval Argentínčan Manuel Andújar pred Francúzom Alexandrem Giroudom. Tretí prišiel do cieľa Slovák Juraj Varga, ktorý za Andújarom zaostal o 15 minút a 39 sekúnd. Rovnaké poradie na prvých troch miestach je aj v priebežnom poradí, v ktorom má Varga stratu na Andújara 2:43:25 h.

Na pretekárov čaká v utorok 9. etapa. Trať z mesta Ha’il do mesta Al-‚Ula bude dlhá 639 km, z toho merané úseky budú tvoriť 417 km.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: SITA.sk – Svitko skončil v ôsmej etape Rely Dakar na 10. priečke, Varga prišiel do cieľa tretí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií