Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svitko sa v 11. etape Rely Dakar prebojoval na desiatu priečku, Varga figuruje stále na treťom mieste

Vo štvrtok jazdci absolvovali 587 km, z nich bolo 480 km meraných úsekov.

18.1.2024 (SITA.sk) –

Prebojoval sa na desiatu priečku

Skúsený slovenský jazdec sa vo štvrtok na medzičasoch pohyboval na začiatku druhej desiatky, no napokon sa prebojoval na desiatu priečku. Za víťazom 11. etapy Rossom Branchom z Botswany zaostal o 15 minút a 47 sekúnd.

Pred Svitkom skončil jeho priamy konkurent v boji o celkovú deviatu pozíciu Čech Martin Michek, no súper na Slováka získal iba 80 sekúnd. V celkovom poradí je Svitko o takmer 50 minút pred Michekom. Celkovú klasifikáciu naďalej vedie Američan Ricky Brabec, ktorý vo štvrtok finišoval druhý s mankom 32 sekúnd na Brancha.

V celkovom poradí je však stále o viac ako desať minút pred tým súperom. Tretí je Francúz Adrien van Beveren a ten stráca už takmer 15 minút. Štefan Svitko má na lídra manko už takmer dve hodiny.

Obsadenie tretej pozície

V súťaži štvorkolkárov sú ešte všetci jazdci na trati 11. etapy, Slovák Juraj Varga figuruje na medzičasoch na tretej priečke. Tretí je aj v celkovom poradí a ak sa nič mimoriadne nestane, na podujatí obsadí konečnú tretiu pozíciu. Vlani bol na tomto podujatí celkovo štvrtý.

Tohtoročná Rely Dakar vyvrcholí v piatok, na jazdcov čaká záverečných 328 kilometrov, z nich bude len 175 km meraných úsekov.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: SITA.sk – Svitko sa v 11. etape Rely Dakar prebojoval na desiatu priečku, Varga figuruje stále na treťom mieste © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií