Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svitko spomalil, v 10. etape sa nedostal ani medzi top 20. Varga si stále drží tretiu priečku

V stredu jazdci absolvovali 609 km, z nich bolo 371 km meraných úsekov.

17.1.2024 (SITA.sk) – Slovenský motocyklista Štefan Svitko síce finišoval v stredajšej 10. etape na prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii až v tretej desiatke, v celkovom poradí si však udržal deviatu priečku. V stredu jazdci absolvovali 609 km, z nich bolo 371 km meraných úsekov.

Líder si upevnil post

Skúsený slovenský jazdec v 10. etape zaostal za Američanom Rickym Brabecom o viac ako 15 minút a obsadil 22. pozíciu. Americký jazdec si stredajším etapovým triumfom upevnil post lídra celkovej klasifikácie. V stredu iba o dve sekundy zdolal Čiľana ho Josého Ignacia Corneja a o 20 sekúnd Francúza Adriena van Beverena.

V celkovom poradí Brabec vedie o takmer 11 minút pred Rossom Branchom z Botswany, tretí je s mankom takmer dvanástich minút Van Beveren. Štefan Svitko na deviatej pozícii stráca už cez 99 minút. Slovák na ôsmeho Daniel Sandersa z Austrálie stráca takmer 40 minút a pred desiatym Čechom Martinom Michekom má náskok cez 50 minút.

Medzi štvorkolkármi triumfoval Andújar

V súťaži štvorkolkárov v stredu triumfoval Argentínčan Manuel Andújar o viac ako dve minúty pred Francúzom Alexandrem Giroudom, slovenský jazdec Juraj Varga bol tretí a zaostal o 16 minút a 17 sekúnd. Rovnaké poradie na prvých troch priečkach je aj v celkovom poradí, Andújar o osem minút pred Giroudom a tretí Varga zaostáva už o viac ako tri hodiny.

Súťaž automobilov

V súťaži automobilov triumfoval v stredu Francúz Guerlain Chicherit o viac ako 5 minút pred Juhoafričanom Brianom Baragwanathom, tretí finišoval Benediktas Vanagas z Litvy (+6:04 min). V celkovom poradí vedie Španiel Carlos Sainz o viac ako 13 minút pred Francúzom Sébastienom Loebom, tretí je priebežne Brazílčan Lucas Moraes s mankom takmer 73 minút. Lídri celkovej klasifikácie sa v stredu neumiestnili v Top 10.

Pretekári na Rely Dakar majú pred sebou ešte dve etapy. Vo štvrtok na nich čaká 587 km a 480 km meraných úsekov, v piatok podujatie vyvrcholí etapou dlhou 328 km a jej súčasťou bude 175 km meraných úsekov. Ak sa nič neočakávané nestane, Svitko medzi motocyklistami obsadí 9. priečku a Varga medzi štvorkolkármi 3. pozíciu.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: SITA.sk – Svitko spomalil, v 10. etape sa nedostal ani medzi top 20. Varga si stále drží tretiu priečku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií