Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svitko si po predposlednej etape Rely Dakar 2023 polepšil v celkovom poradí, Varga si udržal štvrtú priečku

Juraj Varga skončil v predposlednej etape tohto ročníka siedmy, Svitko obsadil 21. pozíciu a celkovo je dvanásty.

14.1.2023 (Webnoviny.sk) – Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil v sobotňajšej 13. etape prestížnej Rely Dakar v Saudskej Arábii 21. miesto a v celkovom poradí si polepšil zo štrnástej na dvanástu pozíciu.

Juraj Varga skončil medzi jazdcami na štvorkolkách siedmy a v celkovej klasifikácii si udržal štvrtú priečku.

Price má náskok 12 sekúnd

Sobotňajšia predposledná etapa aktuálnej edície Rely Dakar zo Shaybah do Al Hofuf má dĺžku 675 km, pretekári absolvujú 154 km meraných úsekov.

Svitko stratil v 13. etape 12 a štvrť minúty na víťazného Argentínčana Kevina Benavidesa, druhý skončil Juhoafričan Michael Doherty (+27 s) a tretí Argentínčan Luciano Benavides (+57 s).

Kevin Benavides sa posunul na 2. miesto celkového poradia len o 12 sekúnd za vedúceho Austrálčana Tobyho Pricea, ktorý bol v sobotu piaty. Na tretiu priečku klesol Američan Skyler Howes (+1:31 min), ktorý bol v 13. etape siedmy.

Svitko stráca na Pricea 1:44:21 h, na jedenásteho Čecha Martina Micheka má stále 9-minútové manko, ale na prvú desiatku už len 14-minútové.

Giroud zostal na čele

Varga prišiel v sobotu do cieľa so stratou 9:43 min na Brazílčana Marcela Medeirosa, ktorý ovládol štvrtú etapu za sebou. Druhý skončil Čiľan Giovanni Enrico (+1:35 min) a tretí Argentínčan Francisco Flores (+3:11 min).

Piaty bol Francúz Alexandre Giroud, ktorý zostal na čele priebežnej klasifikácie. Flores na neho stiahol manko z 59 na 40 minút, tretí Američan Pablo Copetti stráca na lídra viac ako dve hodiny.

Varga znížil odstup na Girouda na 2:57:21 min, za Copettim zaostáva o takmer o 56 minút.

Loeb vyhral šiestykrát v rade

V súťaži automobilov zaznamenal v sobotu už šieste víťazstvo za sebou Francúz Sébastien Loeb, ktorý zdolal Katarčana Nassera Al-Attiyaha o 5:28 min a tretieho Švéda Mattiasa Ekströma o 6 a pol minúty.

Al-Attiyah napriek tomu stále vedie celkové poradie o 1:21:42 h pred Loebom, tretí Brazílčan Lucas Moraes bol v 13. etape ôsmy a na Loeba stráca celkovo 14 minút.

Kamionisti aj so Slovákmi sú ešte stále na trati.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: Webnoviny.sk – Svitko si po predposlednej etape Rely Dakar 2023 polepšil v celkovom poradí, Varga si udržal štvrtú priečku © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií